Skip to content

Вивозить побратимів з гарячих точок: історія військового з ТрО Дніпра

Вивозить побратимів з гарячих точок: історія військового з ТрО Дніпра

Артем – військовослужбовець 128-ї окремої бригади ТрО. Він є ветераном бригади, оскільки приєднався до лав ще на початку її заснування – у лютому 2022 року. Проте, на відмінну від більшості своїх побратимів, чоловік проходив строкову службу в армії, і тому одним з перших був залучений до виконання бойових завдань. Саме він першим зі свого підрозділу потрапив під артобстріл, – пише «Наше Місто» з посиланням на фейсбук-сторінку бригади.

З самого початку роботи у 128-й бригади Артем був залучений до виконання бойових завдань. Він почав вивозити бійців іншого підрозділу на нуль і став одним з перших, хто потрапив під артобстріли. Потім він вивозив поранених з лісосмуг на старенькій «буханці», і всі знали, що якщо це роблять Артем і Костя, пораненого доставлять на «стабік» за будь-яких обставин.

Щоб старенька автівка, яку жартома зазивають «буханкою», працювала, Артему доводилося багато лагодити її. Побратими діляться, що було дивно почути, що до війни Артем працював менеджером з продажів, а не далекобійником або автомеханіком.

Також друзі діляться, що Артем завжди має цікаві історії на будь-який випадок. Він розповідає їх жваво й артистично, і завжди першим сміється над ними. Єдине на що він не здатен – це  бути самотнім. Військовому завжди потрібен напарник або гурт побратимів, з якими він може показати свої найкращі якості, чи то копаючи окопи, чи то споживаючи смаколики, до яких він завжди охочий.

Побратим Артема, Дмитро, ділиться, що про військового можна розповісти безліч цікавих анекдотів. Але сьогодні він пригадав особливу історію.

«Артем на полігоні зламав ногу. Це було ще навесні 2022 року в Дніпрі. У лікарні йому наклали гіпс і відправили додому одужувати. А тут якраз надійшла команда висуватися до лінії фронту. Турист категорично відмовився залишатися в місті і загіпсований поїхав з нами. На одному з етапів нашого шляху до нуля ми дислокувалися у підвалі адміністративної будівлі. І от якось серед ночі хтось зарепетував: “Тривога!” Вся рота рвонула на вихід. Це було ще те видовище. Уявляєте, сотня дядьків з автоматами, в броніках і касках щодуху летить коридорами і сходами, а попереду наш Артем на милицях! Обігнав усіх! Я і досі не розумію, чи він такий прудкий від природи, чи це закон фізики – на трьох кінцівках швидкість вища. Потім з’ясувалося, що тривога фальшива і ми довго самі з себе сміялися. Ну, а Турист одужав і воював у складі роти до поранення», – ділиться побратим Артема.

У день, коли військовий отримав поранення, росіяни веліли артобстріл безперервно. Дрони, змінюючи один одного, постійно «висіли» над позиціями, наводячи артилерію і самі здійснюючи атаки. І вони вразили Артема. Спочатку здавалося, що поранення легке, але згодом стало зрозуміло, що поранення серйозне. Побратими думали, що він не повернеться назад, оскільки одна рука майже не працювала. Проте, на щастя, вони помилилися.

Артем повернувся і продовжив воювати на відновленій ним «буханці». Навіть коли його поранена рука майже не працювала, він продовжував вивозити бійців на позиції, під’їжджаючи на мінімальну відстань, не зважаючи на небезпеку.

Фото: Валерій Кравченко.

Нагадаємо, раніше ми писали історію військового з ТрО Дніпра, який пішов з кінного спорту аби захищати країну.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: