Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Вдруге подарувала життя: у Дніпрі доньці пересадили нирку від матері

У Дніпрі доньці пересадили нирку від матері - Наше Місто

У Дніпрі майже місяць тому провели першу в історії регіональної медицини трансплантацію нирки дитині від родинного донору. Вдруге життя своїй дитина подарувала мама, яка підійшла по усім параметрам. Загалом 15-річна Катя та її мама Оля провели у Регіональному центрі медичного здоров’я 5 місяців і наразі готуються до виписки. Щасливі, усміхнені, вони безперестанку дякують лікарям, які врятували Катерині життя. Про те, як все відбувалося, сім’я в ексклюзивному інтерв’ю розповіла сайту «Наше місто».

Винний коронавірус?

Оля розповіла, що до листопада 2023 року у доньки не було проблем із нирками. Все почалося після того, як вона важко перехворіла ОРВІ. По швидкому тесту, який зробили у місцевій лікарні, це був коронавірус.

У Дніпрі доньці пересадили нирку від матері - Наше Місто

-Якась дивна була хвороба. Температура у Каті не проходила після зникнення симптомів, вона не спала вночі, і ми забили на сполох. У Кривому Розі відправили в інфекційне відділення, потім у реанімацію, де з’ясували, що дуже низький гемоглобін. Але лікування не давало результату, і нас перевели у Дніпро. Я безмежно рада, що було прийнято таке рішення, бо не знаю, чи б вижила моя дитина. Стан вже був дуже важкий, робили переливання. Такого доброзичливого і професійного відношення я раніше ніде не бачила!

У Дніпрі доньці пересадили нирку від матері - Наше Місто

– Я три дні була на діалізі, – приєднується до розмови дівчинка. – Мало що пам’ятаю. Лікарі говорили, що треба очистити організм. Першу добу взагалі проспала.

У Дніпрі доньці пересадили нирку від матері - Наше Місто

У Дніпрі мама з донькою знаходяться з 21 листопада 2023 року. П’ять місяців вони у буквальному сенсі цього слова живуть у лікарні. Від розпачу і поганих думок рятувалися взаємопідтримкою та вірою команди лікарів у позитивний результат.

– Ми губились у днях і тижнях серед постійних аналізів і крапельниць. І в один із днів лікарі сказали, що у Каті вже 5-та стадія ниркової недостатності, термінальна. Запропонували пересадку. Бо інакше це пожиттєвий діаліз. Ми одразу погодилися. Для донорства підходили і я, і чоловік. Коли провели усі обстеження, зупинилися на моїй кандидатурі. Нам усе пояснювали, підтримували, тому страшно не було.

У Дніпрі доньці пересадили нирку від матері - Наше Місто

Генеральний директор «Регіонального медичного центру родинного здоров’я» Олексій Власов розповів, що трансплантацію дівчинці зробили 29 березня, тривала вона 7 годин. Були задіяні майже 30 дніпровських лікарів та їхні колеги з «Охматдиту».

– Пацієнтка надійшла до нас у важкому стані, одразу була відправлена у реанімацію. У неї виявили хронічну недостатність нирок. Вирішено було робити трансплантацію. По медичним показникам обрали донором маму. Вона фактично вдруге подарувала життя своїй дитині: вперше, коли народила, і ось зараз, коли віддала нирку. Операція пройшла вдало, ми задоволені. На першу трансплантацію запрошували колег з «Охматдиту», у яких великий досвід у трансплантації. Будемо рухатися далі. У нас є висококваліфіковані лікарі, обладнання, ліцензія від НСЗУ. Тому це тільки початок.

Наразі Оля з Катею з нетерпінням чекають виписки і вже будують плани на майбутнє.

– Я вчуся у 9-му класі. Через хворобу багато уроків пропустила, але у лікарні до мене приходили вчителі з Школи героїв (державна установа, основним завданням якої є забезпечення освітніх послуг для дітей, які перебувають на лікуванні або реабілітації в закладах охорони здоров’я, зокрема дітей, які постраждали внаслідок військових дій, отримали поранення – ред.). Крім того, є розуміння і підтримка з боку моїх вчителів з ліцею, тому, думаю, швидко надолужу згаяне. Я хочу закінчити 11 класів і піти вчитися на психолога.

У Дніпрі доньці пересадили нирку від матері - Наше Місто

Мама з дівчинкою через наше видання попросили переказати велику вдячність усьому медперсоналу Регіонального центру медичного здоров’я.

«Ми безмежно раді, що потрапили у Дніпро!», – говорять дівчата.

Нагадаємо, що з 2024 року у медзакладі відновили трансплантацію кісткового мозку дітям та пацієнтам старше 18 років. Вже прооперовані двоє юнаків.

Фото:  Володимир Федоріщев, Валерій Кравченко, прес-служба ДніпроОВА.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: