Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ В історичному музеї Дніпра покажуть стародавню мумію: які таємниці приховує загадковий експонат

До історичного музею Дніпра привезли стародавню мумію: які таємниці приховує загадковий експонат з Давнього Єгипту

У Дніпрі вперше більш як за сторічну історію музею імені Яворницького широкому загалу представляють давньоєгипетську мумію. Її вік – близько п’яти тисяч років, тобто вона є ровесницею найдавніших пірамід. Спеціально для журналістів «Нашого Міста» співробітники музею показали сучасницю зародження цивілізації до офіційного її представлення широкому загалу.

У Давньому Єгипті, де був посушливий клімат, мумії утворювалися природним шляхом у пустелях. Згодом виникла традиція створення мумії шляхом бальзамування трупів. Метою муміфікації зазвичай є прагнення до вічного життя або принаймні до подальшої фізичної присутності померлих.

Мумія, що представлена у Дніпрі, є загадковою. Це один із перших експонатів, що потрапив до закладу культури. Десятиліттями він зберігався у фондах, його не представляли широкому загалу. Історія життя давньоєгипетської жінки невідома. Лише вдалося встановити приблизний вік мумії – п’ять тисяч років. Саме тоді зароджувалися перші цивілізації Стародавнього Світу.

Широкий загал може на особисті очі побачити загадкову давньоєгипетську мумію з 20 квітня. Її будуть експонувати протягом кількох місяців. Докладніше – у нашому відео.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як музейники Дніпра, які воюють на фронті, рятують історичну спадщину України.

Читайте також: Частинка Японії у Дніпрі: сакури біля монумента Слави вражають весняним цвітінням.

Категорія: Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: