Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Куди піти у Дніпрі 16 квітня

Сьогодні, 16 квітня, Всесвітній день голосу. Віряни вшановують пам’ять мучениць Агапії, Ірини та Хіонії. До Нового року залишилося 259 днів. Як цікаво провести цей день у Дніпрі, дізнавались журналісти “Нашого Міста”

Виставка «Ріка кричала, вила, як поранений звір»

Куди піти у Дніпрі 16 квітня

Куратори виставки, кінознавці Довженко-Центру Олександр Телюк, Альона Пензій та Станіслав Битюцький, звертаються до минулого, щоб дослідити процеси, здійснені радянською модернізацією: побудову каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі та ідеологічне переосмислення водних ресурсів України.

Побудова ГЕС, особливо Дніпрельстану (1927-1932), як і багато інших великих радянських проєктів, активно висвітлювалася в кіно та осмислювалася митцями, зокрема Дзиґою Вертовим, Олександром Довженком, Іваном Кавалерідзе, Арнольдом Кордюмом та Юлією Солнцевою. Утім, в українських радянських стрічах часто показували не тільки позитивні образи масштабних будівництв, а й домодерні форми співжиття з річками та негативні наслідки індустріальної експлуатації водойм.

Нинішні трагедії, підрив російськими військами греблі Каховського водосховища 6 червня 2023 року, соціальні та екологічні наслідки якого будуть оцінені лише у майбутньому, а також нещодавнє влучання в гідроспоруди та плотину ДніпроГЕС, спонукають дослідити індустріалізацію річки, поставити питання щодо подальшого співіснування з водоймами. Вони також підштовхують до пошуку делікатних способів «деколонізації природи».

Проєкт був створений в рамках 5-ї Київської бієнале та вперше представлений в Довженко-Центрі (Київ).

«Нова ітерація символізує подальше життя проєкту та його переміщення вниз по течії Дніпра, в місто, здавна повʼязане з темою річки. Неподалік починаються пороги, які затопило Дніпровське водосховище. Тут жив і працював один з героїв нашої виставки історик Дмитро Яворницький, керівник Дніпробудівської археологічної експедиції та творець україноцентричного козацького образу міста. Як жодна поїздка на будівництво Дніпрогесу у 20-30-ті роки XX століття не оминала Катеринослав-Дніпропетровськ, так і ми не могли оминути нагоди запропонувати нашу оповідь на огляд сучасній дніпровській публіці», — розповідають куратори виставки. 

Назва виставки — цитата з роману «Без ґрунту» письменника, що народився у Дніпрі, В. Домонтовича: «Ми стояли на березі і слухали рев збентеженої ріки. Ріка кричала, вила, як поранений звір. З рани кошлатого звіра текла блакитна кров».

В рамках експозиції зібрані роботи режисерів минулого століття — Олександра Довженка, Михаїла Кауфмана, Акселя Лундіна, Дзиґи Вертова, Івана Кавалерідзе, Леоніда Осики, Юлії Солнцевої, Арнольда Кордюма та Євгена Макарова, а також сучасних діячів — Миколи Базаркіна, Олексія Податя, Яреми Малащука та Романа Хімея.

Де і коли: у Центрі сучасної культури, Крутогірний узвіз, 21, вхід вільний

Програма «Пригоди котика Кітця на супермісяці»

Куди піти у Дніпрі 16 квітня

Долучайтеся до важливої місії котиків Кітця, Тутті та Пепе — космічного прибирання. 

Уявіть собі світ майбутнього, у якому котики, які еволюціонували в розумних істот, працюють у Національному аерокосмічному агентстві. 

Їхня місія — прибирати космічне сміття, яке залишило людство. Впоравшись із цим важливим завданням, малі бешкетники летять на Місяць! 

Дізнавайтеся, чим завершилась мандрівка трьох непересічних котів, які перетинають космос на шатлі для прибирання космічного сміття під час перегляду мультфільму «Пригоди котика Кітця на супермісяці».

Де і коли: 14:30 у Планетарії, Крутогірний узвіз, 10, 170-320 грн

Розважальна вікторина Music-quiz

Куди піти у Дніпрі 16 квітня

Де і коли: 19:00 у Pub Time, вул. Харківська, 2, 200 грн
Реєстрація за посиланням

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: