Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як проходить мобілізація у Дніпропетровській області

З першого дня повномасштабного ворожого вторгнення кількість добровольців, які побажали зі зброєю в руках захищати Україну, зашкалювала. Сьогодні їх менше. Верховна Рада ухвалила новий закон про мобілізацію. Як відбуватиметься мобілізаційна кампанія на Дніпропетровщині. Про це повідомляє “Наше місто”.

Коли закон набуде чинності, посиляться правила військового обліку.

Тепер же всі призовники, військовозобов’язані та резервісти через 60 днів від дня набрання чинності Закону мають з’явитися до ТЦК, до ЦНАПу або скористатися електронним кабінетом і пройти звірку персональних даних з обліковими даними ТЦК.

Як проходить мобілізація у Дніпропетровській області

– Нам, безумовно, дуже став у нагоді реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”, який дає об’єктивну картину щодо кадрового потенціалу, – зазначає Олена Кузіна, начальниця служби зв’язків із громадськістю Дніпропетровського обласного ТЦК і СП. – Якщо кожен військовозобов’язаний зареєструється в новому електронному кабінеті, це також спростить комунікацію. Одна справа, працювати з паперами. Інша – мати всю інформацію “в цифрі”.

За новим законом мінімальний вік для мобілізації тих, хто не служив строкову службу, знижено з 27 до 25 років. При цьому введено обов’язкове проходження медичного огляду для всіх військовозобов’язаних. Як він відбуватиметься?

Як проходить мобілізація у Дніпропетровській області

– Порядок дій такий, – роз’яснює Олена Кузіна. – Військовозобов’язаний (від 25 до 60 років) приходить за місцем проживання до ТЦК, де уточнюють його особисті дані і дають направлення на проходження ВЛК з конкретними термінами проходження комісії. На підставі постанови ВЛК визначають: придатний чи не придатний до військової служби (новий закон не передбачає статусу “обмежено придатний” -Авт). У будь-якому разі дають військово-обліковий документ. Одразу з військкомату направити на нуль не можуть. Це брехня! Спочатку військовозобов’язаного направлять на військову підготовку при навчальних центрах.

Як проходить мобілізація у Дніпропетровській області

Стверджують, що багато співробітників ТЦК на війні не були і взагалі не служили. Чи так це?

– Це неправда, – констатує спікер обласного ТЦК і СП. – Наприклад, я почала військову службу у 2016-му. Спочатку проходила службу в системі Державної кримінально-виконавчої служби. З 2019 по 2023 роки бойовий шлях у ЗСУ пройшла в 92-й окремій механізованій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка. У мене три ротації в Донецьку та Луганську області, участь у відбитті повномасштабного вторгнення рф в Україну у 2022 році. Була контузія. 8 червня 2022 року – мій другий день народження. Під час оборони Харкова поруч із нами прилетів “Іскандер”. Присіла. Дзвін у вухах. Чекаю, коли буде наступний “приліт”. На щастя, його не було. Таких як я в ТЦК більшість. Практично всі мають статус УБД або брали участь у бойових діях, і після отримання травми та проходження лікування, були направлені в систему ТЦК для проходження служби.

Раніше ми писали про те, як працюють і воюють дніпровські слідаки.

Фото обласного ТЦК

Категорія: Важливо, Війна, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: