Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Що робити у разі інсульту до приїзду швидкої: поради лікарки з Дніпра

Перша допомога при інсульті

В Україні щорічно трапляється понад 100 тисяч інсультів. Це жахлива статистика, адже хвороба може спіткати кожного, незалежно від віку та професії. Швидка та правильна перша допомога до приїзду швидкої може суттєво вплинути на перебіг хвороби та збільшити шанси на повне одужання. Про це повідомили у інсультному відділенні одного з медичних закладів Дніпра, пише «Наше місто».

Більшість людей, які бачать людину з інсультом просто губляться, бо не розуміють, що відбувається з хворим і як йому допомогти. Інсульт має характерні симптоматичні прояви, що дозволяють швидко поставити діагноз навіть недосвідченій людині і надати необхідну допомогу.

-Симптоми інсульту дуже легко запам’ятати за абревіатурою «мозок», – сказала завідуюча інсультним відділенням однієї з лікарень Дніпра Ірина.

  • М – мовлення. Раптове порушення мовлення, людина не може відповісти  на запитання.
  • О – очі. Раптова втрата зору чи чіткого бачення.
  • З – запаморочення. Втрата рівноваги чи запаморочення в голові.
  • О – обличчя. Поява асиметрії на обличчі, людина не може посміхнутися.
  • К – кінцівки. Раптова слабкість чи оніміння кінцівок. Людина не може підняти вгору обидві руки або одна рука занадто слабка, тому людина не може нею рухати.

Якщо ви вже визначили, що у людини напад інсульту і викликали швидку, необхідно забезпечити першу допомогу, яка дозволить стабілізувати стан.

-Потрібно забезпечити спокій людині з підозрою на інсульт, – додала завідуюча інсультним відділенням однієї з лікарень Дніпра Ірина. -Не давайте хворому їсти та пити. Знайдіть та приготувати лікарські засоби, які приймає людина на постійній основі. Варто зафіксувати час, коли з’явилися перші ознаки мозкового інсульту. Вікно терапевтичних можливостей – лише 4,5 години. Важливо, щоб кваліфікована медична допомога прийшла саме у цьому проміжку часу. У такому випадку у людини буде шанс максимально відновитись після перенесеного інсульту.

МОЗ нагадує, що лікування інсульту є безоплатним для пацієнта. При цьому критично важливо доставити його в лікарню, яка має обладнання та спеціалістів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин пiсля появи симптомів.

Фото медичного закладу та з відкритих джерел.

Читайте також: Служба і небезпечна, і важка: як працюють і воюють дніпровські слідаки.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: