Skip to content

Священник з Дніпра пояснив, чому православні та католики святкують Великдень з різницею понад місяць

Священник из Днепра объяснил, почему православные и католики празднуют Пасху с разницей более месяца

Різдво православні та католики святкують одночасно, а Великдень з різницею майже у місяць. Так, нещодавно, 31 березня, католики вже відсвяткували світле свято, тоді як православні будуть чекати 5 травня. Чому різниця між святами така велика – дізнавалися журналісти ДніпроТБ, – передає «Наше Місто».

Два дні тому, 31 березня, віряни західного обряду святкували чи не найважливіше християнське свято після Різдва Христового – Великдень. Натомість віряни східного обряду, тобто православні, наразі дотримуються 16 дня посту, тож до Великодня їм чекати ще понад 30 днів.

Отець Юрій розповідає, що різниця полягає у календарі. Перехідні свята, включаючи Великдень, щороку розраховуються всіма християнами однаково, виходячи з весняного рівнодення та повного місяця. Так, за словами отця з ордену Братів Менших Капуцинів, латинська церква в Європі без проблем прийняла григоріанський календар, оскільки вважала його точнішим за юліанський.

Торік Православна Церква України перейшла на новоюліанський календар, тому тепер розбіжностей у нерухомих святах не існує. Однак ці зміни не вплинули на дати, які прораховуються щорічно.

Протоієрей православної церкви України, Анатолій Куліш, пояснив, що Пасха та інші свята, пов’язані з нею, розраховуються за старим стилем у всіх православних церквах, незалежно від того, який календар вони використовують. Це означає, що враховується навіть Єврейська Пасха.

«Раз в три роки єврейська Пасха, вона якраз додатковий місяць набігає, тому в них не 12, а тринадцять місяців з’являється», — каже Анатолій Куліш.

Анатолій Куліш також зауважив, що наступного року, наскільки він пам’ятає, може бути спільний день святкування Великодня для православних та католиків.

Нагадаємо, раніше ми писали, скільки у Дніпрі коштуватиме закупитися заздалегідь до Великодня.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: