В Україні стрімко знизилися ціни на популярний продукт – курячі яйця. Зараз вони коштують на третину менше, ніж минулого року. Проте ціни на овочі значно зросли, особливо на так званий борщовий набір. Перед великодніми святами очікується традиційне підвищення цін. Чи варто заздалегідь закупитися продуктами для святкового столу, – розповість «Наше Місто» з посиланням на ДніпроТБ.
Вже скоро настане світле свято Великдень. Тому, деякі українці вже починають потрохи закупляться до свята. Тим паче, як правило, ціни напередодні значно зростають. Щоб дізнатися поточні ціни на продукти, журналісти відправилися на популярний ринок у Дніпрі – Озерку. Тут можна придбати свіжі продукти та ще й зторгуватися.
Так, кілограм сала обійдеться в 150 гривень, домашня ковбаса – 200 грн/кг. Кілограм сиру коштує 300 гривень, вершкове масло – від 200 гривень.
Проте ціни на овочі наразі на піку. За кілограм помідорів доведеться віддати від 100 до 250 гривень, за огірки – 150. Натуральний гранатовий сік також коштує немало – 100 гривень за літр.
Тож, не всі громадяни на свята зможуть накрити пишний стіл. Особливо це стосується пенсіонерів – вони змушені обирати продукти, які їм по кишені. Проте, навіть з традиційним зростанням цін напередодні свята, дніпряни зауважують, що поки зарано закуплятися.
«Тому що вони знають, що люди обов’язково щось беруть на стіл. Через це ростуть ціни. Треба за два тижні щось купляти, аби ціни були лояльними та зручними для нас. Або вже після», – кажуть дніпрянки Ася та Тетяна.
Взагалі, за словами економістів, зниження цін наразі відбуваються здебільшого через блокування кордону.
«Ті яйця, які ми не можемо відправити у Європу у зв’язку із блокуванням кордону, лишаються де? На внутрішньому ринку. Попросити курей нестися менше ми не можемо», – коментує економіст Олег Пендзин.
Тому можна чекати навіть на зниження цін на деякі продукти. За словами Олега Пендзина, як приклад – це помідори. Він прогнозує, що у квітні помідори стануть дешевшими.
«Я думаю, що десь приблизно ближче до великодніх свят у нас з’являться вже помідори з Туреччини, з відкритого ґрунту. Вони суттєво змінять ситуацію в напрямок її зменшення», – каже він.
Тож, наразі економісти не радять закуповувати продукти на Великдень. За їх словами, оптимальний період – за два тижні до свята.
Нагадаємо, раніше ми писали: Великдень в Україні 2024: як змінилася дата після переходу на новий календар.
Читайте також: кільки коштує оренда квартири у Дніпрі: огляд цін.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Великдень, Ціни на продукти