Skip to content

Куштування вареників та спалювання опудала: у Дніпрі відсвяткували Колодія

Куштування вареників та спалювання опудала: у Дніпрі відсвяткували Колодія

У Дніпрі відбулося святкування Колодія, традиційного українського свята, що символізує прощання з зимою та настання весни. З міркувань безпеки цьогоріч було вирішено відмовитися від масштабних заходів у центрі міста, натомість організувати локальні святкування у п’яти районах, – передає «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.

Сьогодні, під час святкування Колодія, у парку Шевченка звучали українські пісні, танцювали колективи міста, а також спалили опудало зими. Дніпрянка Любов поділилася своїми враженнями.

«Тут дуже весело, я вже встигла потанцювати, записала відео для дітей, щоб теж сюди приходили. Знаю, що будуть пригощати варениками, хочу спробувати. Це наші традиції. Всі свята, які в нас є, я святкую. А як інакше?», – каже пані Любов.

Куштування вареників та спалювання опудала: у Дніпрі відсвяткували Колодія

За словами Євгена Хорошилова, заступника директора департаменту гуманітарної політики та начальника управління культури ДМР, Сьогодні, 16 березня, святкування Колодія було організовано департаментом спільно з КЗК «Арттериторія».

«Ми хочемо показати, що всі зараз маємо велику надію на нашу Перемогу і вона обов’язково прийде», – підкреслив Євген Хорошилов.

На Перемозі діти влаштували концерт на ґанку біля Дніпровського ліцею № 130. Юна дніпрянка Ліза, яка 6 років займається вокалом, виконала пісню “Край, мій рідний край”.

«Свято мені подобається. Є майстер-класи, пригощають чаєм, багато пісень співають. Я вже 6 років займаюсь вокалом, періодично виступаю, мені це подобається. Сьогодні була рада виступити на цьому заході до свята Колодія», – розповіла дніпрянка Ліза.

Ще одна з учасниць свята – тринадцятирічна Настя. Разом зі своїм хореографічним ансамблем «Асорті» підготувала для гостей заходу аж три номери.

«Хочемо подарувати усмішки та гарні емоції людям. Ну і, звичайно, провести зиму, зустріти весну. Мені особисто подобається це свято, воно знаменує початок періоду сонця, тепла, тож я дійсно рада сьогодні виступати», – розповіла Настя, учасниця ансамблю «Асорті».

Куштування вареників та спалювання опудала: у Дніпрі відсвяткували Колодія

Натомість Сергій Луденський, в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання, зауважив, що свято проходить з урахуванням усіх українських традицій.

«Ми розуміємо, що питання української ідентичності щодня набуває все більшої актуальності. Тож наш формат заходу дозволяє не лише розважитись і гарно провести час, а й передає знання про наші традиції нашим дітям, яких сьогодні тут чимало» – прокоментував Сергій Луденський.

Нагадаємо, раніше ми писали: Якість питної води у Дніпрі та області: дослідження та рекомендації.

Читайте також: У Дніпрі в оранжереї Ботсаду розквітли унікальні екзотичні рослини.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: