Skip to content

Як у Дніпрі будували цирк на набережній і у чому унікальність споруди

Як у Дніпрі будували цирк на набережній і у чому унікальність споруди

Цирк у Дніпрі – місце, яке відоме усім мешканцям та навіть гостям міста. Унікальна споруда приваблює своєю архітектурною цінністю. Її будівництво відбувалося прямо на очах багатьох дніпрян. Тому вони згадують найцікавіші факти про улюблене місце. До того ж Дніпровський цирк приховує таємниці, про які мало хто знає, – передає «Наше Місто»

Цирк у Дніпрі – унікальна споруда, яка не має аналогів у всьому світі. Оригінальна форма купола була вперше застосована у вітчизняній практиці. Окрім того, Дніпровський цирк єдиний в Україні, який має репетиційно-постановочний манеж тих же розмірів, що і головний. При цьому сама зала вміщує 1914 глядачів. Світловий спектакль на даху будівлі – немов справжня театральна вистава. Цей оригінальний рекламний трюк цирку використовує архітектуру як засіб для створення незабутнього візуального ефекту.

В одному з дніпровських фейсбук-сторінок опублікували стару світлину цирку. Натомість мешканці міста поділилися інформацією стосовно історії будівництва та своїми спогадами про улюблене місце. Світлини цирку викликали ностальгію у багатьох користувачів мережі. Хтось каже, що будівництво відбувалося прямо на їх очах, а хтось ділиться тим, що їх батьки брати участь у створені цієї історично важливої для міста будівлі.

«Згадую старий цирк, ходила с татом та мамою…У перерві продавали морозиво, а коли виходили, то мама з татом у гастономі, що був навпроти, купували солодощі. Плачу, бо то було найкращий час…Все що було доброго – то було у Дніпрі», – ділиться спогадами Любов.

Багато хто з дніпрян каже, що спогади про ті часи, коли тільки-но збудували Дніпровський цирк, залишилися одними з найприємніших у їхній пам’яті.

«Ця атмосфера, цей запах… це ще щось, що можливо – лише відчути… Пізніше, вже коли народився мій онук, комерційний директор Константиновський Юрій Володимирович не раз запрошував нас на вистави. І ми – провінціали, вдячні по цей час, за ті неповторні емоції і відчуття, які переживали щоразу, коли гасло в залі світло і цирковий оркестр починав», – розповідає Олександр.

Натомість деякі з користувачів мережі розповідають, що вони або їх родичі брати участь у будівництві відомої усім дніпровської споруди.

«Я привіз в наш цирк сидіння із ворошиловградського заводу театрального обладнання і мав запрошення на відкриття», – каже Анатолій.

А підписниця фейсбук-спільноти Анфіса навіть розповіла історію участі її матері у будівництві. За її словами, її мати, Любов Олександрівна, була інженером-будівельником – перевіряла якість робіт у цирку. Жінка тоді вагітною перевіряла роботи на куполі цирку, тому пані Анфіса жартома каже, що по куполу цирку ходила ще до народження.

«Будував цирк Трест Дніпроважбуд. Але, скільки себе пам’ятаю, ходила з дитинства у цирк. Квитки давали безкоштовно дітям будівельників. Не знаю чому, але мені з дитинства сниться місце, де зведено цирк. Але сниться як гора, яку треба перейти як альпіністу», – ностальгує Анфіса.

Як у Дніпрі будували цирк на набережній і у чому унікальність споруди

Загалом історія створення цирків у Дніпрі починається ще з 19 століття, коли в Катеринославі гастролювали пересувні цирки. Вони здобули велику популярність серед мешканців міста. Згодом на Качельній площі звели будівлю стаціонарного цирку, яка мала форму летючої тарілки. Під час Другої світової війни цирк евакуювали, а після її закінчення приміщення на Озерній площі відбудували. Але з часом будівлю закрили, а замість неї побудували нову циркову будівлю.

Фото: Фейсбук-спільнота «Я – Дніпро»  та Портал «ДніпроКультура».

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпропетровській області чорні археологи у пошуках скарбів руйнують курганний могильник.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро, Фотогалерея

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: