Skip to content

Професійне зростання: 5 кроків до успішної кар’єри в Україні разом з Jooble

Майже кожен спеціаліст має на меті обійняти перспективну посаду з високими рівнем доходів. Проте, не всі знають про основні кроки на шляху до успішної кар’єри. Сьогодні нові вакансії та можливості професійного розвитку пропонуються на сайті Jooble, тут щодня публікується робота Дніпро та в інших містах країни. Разом з експертами порталу ми розповімо про головні етапи кар’єрного росту та досягнення своїх цілей. 

Крок №1: Оцінка своїх умінь та здібностей

На етапі самоаналізу необхідно виділити свої основні таланти, сильні та слабкі сторони, а також наявні умови для досягнення цілей. Для цього експертами Гарварду була розроблена методика SWOT.

Strengths – сильні сторони

Оцініть навички, вміння та особистісні якості, які є важливими для обраної спеціальності та роблять вас конкурентоспроможним фахівцем. Для цього можна поставити собі наступні запитання:

  • Що я вмію від природи? Які навички та риси характеру допомагають мені досягати успіхів?
  • Які досягнення (освіта, кваліфікації та якості) відрізняють мене від моїх колег?
  • Які зв’язки чи ресурси я маю, щоб допомогти у досягненні моїх цілей?

Запишіть отримані результати та подумайте для як їх можна використовувати вже зараз для початку професійної діяльності. До речі, якщо ви шукаєте вакансії, на Jooble пропонується робота Ужгород для спеціалістів усіх сфер ринку праці. 

Weaknesses – слабкі сторони

Подумайте над рисами характеру та звичками, що стають перепонами на шляху до успіху. Також сюди можна віднести навички, яких вам не вистачає для працевлаштування на вищу посаду. На цьому етапі слід враховувати не тільки особисту думку, але й конструктивну критику родини, друзів, колег. Це допоможе скласти повне уявлення про свої слабкі сторони та продумати шляхи їх усунення.

Opportunities – можливості

Дослідіть всі доступні вам можливості для кар’єрного зростання. Сюди входять: навчання та підвищення кваліфікації, нетворкінг, робота в різних компаніях для розширення знань та навичок. Вагомим фактором також є стан, у якому перебуває обрана сфера працевлаштування. Наприклад, якщо тут спостерігається дефіцит кадрів з певною кваліфікацією, можна спрямувати свої зусилля на освіту у вузькій спеціалізації.

Threats – загрози

Тут необхідно проаналізувати всі свої вразливості та зовнішні загрози, які можуть завадити професійному розвитку. Сьогодні основними є: слабкі сторони та брак знань, стрімкий розвиток технологій та зміни підходів до роботи, економічні кризи, конкуренція на ринку праці.

Крок №2. Постановка цілей та план реалізації

Перший етап дав повну інформацію про наявні ресурси та аспекти, яких не вистачає для досягнення мети. Виходячи з результатів, можна перейти до постановки чітких цілей та ідей їхньої реалізації.

Разом з експертами компанії Jooble ми зібрали декілька рекомендацій для формулювання кар’єрного плану:

  1. Запишіть глобальну мету, якої ви хочете досягти за найближчі 7-10 років.
  2. Продумайте основні кроки, що потрібно зробити на цьому шляху, та запишіть їх у вигляді підцілей.
  3. Пропишіть пункти, які необхідно виконати, для закриття проміжних цілей (наприклад, для пошуку нової роботи – скласти якісне резюме, супровідний лист, вибрати вакансію, надсилати 10 відгуків на день, залучити нетворкінг тощо.).
  4. Визначайте дедлайни для реалізації кожного кроку.

Вдало сформульована мета може виглядати так: «Бажаю знайти роботу на посаді Junior DevOps Engineer в IT-компанії, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення, протягом наступних 12 місяців. Для цього виконуватиму такі кроки: … ».

Крок №3. Працевлаштування

До пошуку роботи можна перейти одразу після розробки кар’єрного плану або об’єднати ці два етапи. Для перших місць працевлаштування першочерговими є не заробітна плата, яку пропонує компанія, а досвід та перспективи професійного росту. Тому віддавайте перевагу тим організаціям, які пропонують програми стажування та навчання для нових працівників та залучають їх до різноманітних проєктів.

Крок №4: Отримання нових знань та навичок

Кожна посада рано чи пізно вичерпує свої можливості кар’єрного зростання. На цьому етапі експерти радять повторно проводити SWOT-аналіз, зосереджуючись на пунктах «Слабкі сторони» та «Загрози». Вони допомагають виділити навички, яких бракує для переходу на наступну сходинку кар’єрної драбини. 

Для підвищення кваліфікації можна:

  • проходити курси та тренінги з розвитку hard- та soft-skills;
  • вивчати професійну літературу та останні дослідження;
  • знайти ментора для перейняття його досвіду.

Приділяйте час дослідженню ринку праці. Проаналізуйте останні вакансії на посадах, вищих за вашу, стосовно основних вимог роботодавців. Отримуйте ті знання, яких вам не вистачає для конкурентоспроможності.

Крок №5: Пошук можливостей підвищення посади

Запитайте свого керівника про можливість отримання позиції, що надасть вам нові досвід та варіанти професійного розвитку. Демонструйте свою зацікавленість у кар’єрному зростанні та готовність розширювати кваліфікацію заради цього. Якщо компанія з не може запропонувати вам підвищення, розгляньте можливість працевлаштування на таку позицію в іншій організації. Шукайте пропозиції за допомогою сайтів з вакансіями, нетворкінгу, соцмережі LinkedIn та професійних спільнот.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: