Skip to content

Як мають сплачувати податки дніпряни, які виїхали за кордон

Ксенія Куземко

З початком повномасштабної війни багато українців вимушено виїхали за кордон. При цьому, отримуючи дохід в іншій країні, людина може сплачувати податки як в країні перебування, так і в Україні. І це незалежно від факту оподаткування доходу в країні виплати. Що фактично може призвести до подвійного оподаткування: в країні виплати доходу та в Україні. Як дніпрянам платити податки за кордоном – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Місце сплати податків залежить від декількох факторів, які визначаються податковим законодавством країни. До них належать: місце отримання доходу, вид доходу, податковий резидентський статус. Щоб уникнути подвійного оподаткування важливо правильно визначити резидентський статус особи. Це дозволить встановити, в якій країні вона має сплачувати податки з отриманого доходу.

Фізична особа має сплачувати податки в Україні, якщо підпадає хоча б під один із критеріїв:

  • Тісні особисті чи економічні зв’язки.
  • Якщо ви перебуваєте в Україні більше 183 днів протягом податкового року, ви зобов’язані сплачувати податки з усіх своїх доходів.
  • Місце проживання членів сім’ї.
  • Місце реєстрації ФОП.

Неспівпадіння з наступними критеріями дає можливість змінити статус податкового резидента та розглянути іншу країну як місце сплати податків.

Необхідно ретельно перевірити, чи зареєстрована фізична особа як ФОП (фізична особа-підприємець) в Єдиному державному реєстрі. Це важливо, адже навіть якщо ФОП не веде діяльність протягом тривалого часу, але його реєстрація не була анульована, це може мати суттєві наслідки.

Будучи громадянином України, але податковим не резидентом, щодо деяких видів доходів платити податки доведеться все ж в Україні:

  • при отриманні доходів від юросіб резидентів України та ФОПів (вони виконують функцію податкового агента та утримують податки при виплаті) – це можуть бути дивіденди, роялті, відсотки, орендні платежі, виграші, призи, дохід від продажу нерухомого та рухомого майна, заробітна плата, виплата за цивільно-правовими договорами тощо;
  • при отриманні спадщини та дарунків від осіб, що не є родичами І та ІІ ступеню споріднення;
  • при отримання інвестиціного прибутку;
  • при продажу/наданні в оренду нерухомого та рухомого майна фізособі.

Ще одним важливим аспектом є питання уникнення подвійного оподаткування. Україна має підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування більш ніж із 180 країнами світу. Якщо громадянин України визнається резидентом України, але платив податки в іншій державі – сплачені податки можуть бути зараховані в Україні.

Раніше ми писали, у Дніпрі можна дистанційно відкрити лікарняний на 5 днів.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: