Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Два Кобзаря в одному парку: невідома історія пам’ятників Шевченка у Дніпрі

У Дніпрі в парку імені Шевченка протягом кількох років паралельно височіли два пам’ятники Великому Кобзарю. Один з них і досі на своєму місці – на Монастирському острові. Причому він є найбільшим у світі. Доля іншого сумна. Про історію монументів розповідає «Наше місто».

Цікаво, що пам’ятник Тарасу Григоровичу на Монастирському острові – третій за рахунком у парку, що названий на його честь. Перший було встановлено у 1930-х роках. Але по справжньому монументальну скульптуру відкрили вже після Другої світової війни. На правому березі Дніпра, біля ресторану “Маяк”, що побудували згодом, встановили пам’ятник Шевченку.

Через 10 років виникла ідея встановити пам’ятник Шевченку поміж двома берегами Дніпра – на острові, що сполучається з парком пішохідним мостом. Автори скульптури, що стала найбільшим за розмірами монументом Кобзареві у світі – батько і син, Іван та Валентин Зноба.

Після спорудження другого Тараса постало питання, що робити з його «попередником». Було прийнято рішення перенести його до селища Шевченко, що розташоване у межах Дніпра. Постамент від пам’ятника зберігся донині.

На початку 2010-х років пам’ятник на острові відреставрували. Більше того, на День міста у 2013 році біля нього відкрили штучний водоспад «Поріг ревучий». Це – символічно, оскільки відсилає подумки до кобзаревого «Заповіту».

Монумент на Монастирському острові височіє донині. Щодо більш раннього за часом створення пам’ятника. Доля його сумна. У 2007 році його хотіли реставрувати. Але під час переносу ненароком  розбили. Відновленню скульптура не підлягає.

Докладніше – у нашому відео.

Раніше ми писали, таємниці найстарішого кладовища Дніпра.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: