Skip to content

Без рецепта продають ліки від стресу: експерти у Дніпрі пояснили, чим небезпечні транквілізатори (Відео)

Без рецепту продають ліки від стресу: експерти у Дніпрі пояснили, чим небезпечні транквілізатори (Відео)

Після початку повномасштабного вторгнення багато українців почали відчувати високий рівень стресу, нервові зриви та інші тривожні розлади. Аби вгамувати такі симптоми дехто наважується на самостійний прийом ліків. Так в Україні, та, зокрема у Дніпрі, деякі громадяни почали вживати транквілізатори, – передає «Наше Місто» з посиланням на ДніпроТБ.

Якщо в аптеці деякі серйозні препарати не продадуть без рецепта, то в інтернеті можна придбати подібні ліки за декілька хвилин. Але насправді і в аптеках можна купити потужні ліки, які не завжди йдуть на користь. Одна з українців, хто вирішив купили транквілізатори самостійно, без консультації лікаря – дніпрянка Ольга.

«Я зрозуміла, що я сама це вже все не витягую, і я чула від друзів, у яких теж були проблеми з тривожністю, що вони приймали різні ліки. Серед них був «Гідазепам». Коли я була в такому стані, я загуглила, побачила що він допомагає з цим усім, тому я просто пішла в аптеку в себе в районі і купила ліки взагалі без проблем», – ділиться дніпрянка.

Дівчина каже, що спочатку після прийому таблеток відчула полегшення. Але згодом вона дізналася про ризики та небезпеку стосовно безконтрольного прийому ліків.

«Коли я вже пропила курс, я дізналася, що це взагалі то рецептурні ліки, і мені стало страшно від того, що вони дуже серйозні. Значить, якщо вони рецептурні, що я його пила, і купила так просто без рецепта, я почала через це перейматися», – каже дівчина.

Гідазепам – популярний препарат, який використовується для лікування різних психічних та неврологічних станів. Насправді ці ліки є рецептурними, тож журналісти ДніпроТБ вирішили перевірити, чи можливо придбати препарат в аптеці. Виявилося, що у трьох аптеках міста такі ліки без рецепта не відпускають, натомість в інтернеті можна легко замовити даний транквілізатор.

У свою чергу спеціалісти пояснюють, що психотропи можуть дуже сильно зашкодити здоров’ю. Саме через це їх треба приймати лише під наглядом лікаря.

«Їх бажано не приймати тривало. Вони мають обмеження за тривалістю прийому, за чим треба слідкувати, тому що є певні ризики, наприклад, формування залежності від цієї групи препаратів. Тому ми призначаємо їх такими, досить короткими курсами, коли це необхідно людині», – пояснює лікар-психіатр Віктор Кокашинський.

Він також додає, що будь-які ліки можуть призвести до летального наслідку, оскільки організм може мати непереносимість препарату. Як до прикладу, може виникнути анафілактичний шок на якусь конкретну речовину.

Варто бути уважними, оскільки в деяких інтернет-магазинах можуть наживатися на продажі рецептурних ліків. Через це кожен покупець ризикує не тільки отримати залежність від серйозних пігулок, а ще й заплатити за фальсифікат.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Дніпровські лікарі провели успішну трансплантацію кісткового мозку 17-річному Дмитру з Полтави. Також ми писали, що лікарі Дніпра розповіли, з чим доставляють оборонців з фронту

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: