![Куля на Фестивальному причалі і масони - Наше Місто](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/iakyi_zviazok_mizh_masonamy_ta_kuleiu_na_naberezhnii-1060x596.jpg)
Майже 20 років тому на набережній Дніпра встановили скляну кулю. За короткий час вона стало однією з візитівок міста. З нею пов’язаний ряд містичних історій. Зокрема її співвідносять з діяльністю масонів.
Кулю встановили неподалік від парку Шевченка. З її встановленням пов’язана перша загадкова історія. З огляду на те, що це було не так давно, дивним виглядає, що невідоме ім’я архітектора арт-об’єкта.
Піраміда та сама куля переповнені символізмом. Всі знаки вказують на те, що вони мають безпосереднє відношення до масонів – членів втаємничених релігійно-етичних товариств.
Вчення масонів не лінійне. Воно різниться в залежності від країн та напрямів. Проте такі символи як зрізана піраміда та всевидяче око є універсальними.
За свою не надто довгу історію куля на набережній не раз ставала об’єктом особливої уваги вандалів. Її п’ять разів розбивали. В тому числі – з релігійних міркувань. Але щоразу її відновлювали. І зараз вона височіє над водами Дніпра.
Детальніше – у нашому відео.