Сьогодні у Дніпрі створені унікальні умови для реабілітації як тих, хто постраждав унаслідок бойових дій, так і «мирних» пацієнтів. Наприклад, з дуже переламами, інсультами. Це стало можливо, перш за все, завдяки центру RECOVERY, який працює при одній з міських лікарень. Саме ним керує Алла Півник, пише сайт «Наше місто».
Ця жінка створила одну з найбільших мультидисциплінарних команд в Україні. В 2020 році в ній було лише три працівники, а сьогодні в ній вже 44 медики і не тільки. Очолює команду Алла Півник – завідувачка відділення фізичної реабілітаційної медицини.
— Наше реабілітаційне відділення працює чотири роки, – розповідає Алла Півник. – Ми постійно стикаємось з тими викликами, які є в нашій країні. Спочатку це був ковід, тепер – війна. Працюємо з дуже складними мінно-вибуховими, черепно-мозковими травмами, ампутаціями кінцівок. Дуже часто в однієї людини є декілька ушкоджень. Тож ми маємо навчити пацієнтів елементарним побутовим навичкам, знову адаптувати їх до життя. Завдяки нам хворі наново вчаться не тільки ходити, а й обслуговувати себе: тримати ложку, вдягатись, ходити в туалет.
Середній вік працівників команди Алли Півник — 26 років. Багато хто з них вже був на стажуванні закордоном – у США, Латвії та інших країнах. Саме така талановита вмотивована молодь стоїть на початку розвитку галузі реабілітації у нашій країні.
– Бути лідером – це дуже важко, – не приховує Алла Півник. – Особливо в мультидисциплінарній реабілітаційній команді, яка складається з фізіотерапевтів, ерготерапевтів, психологів, логопедів, соцпрацівників, протезистів та інших фахівців, які «піднімають» наших захисників. Я пишаюсь тим, що ми є першим в Україні центром реабілітації RECOVERY. У нас пройшли відновлення вже понад півтори тисячі військових.
Фото героїні із власного архіву.
Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра
Позначки: Головне, Здоров'я, Україна Росія війна