Skip to content

Не могла їсти 6 років: в Україні прооперували жінку із загадковою хворобою

Валерия Федоренко

Не могла їсти 6 років: в Україні прооперували жінку із загадковою хворобою

Жінка зі Львова не могла нормально харчуватися протягом 6 років, оскільки кожен шматок їжі спричиняв у неї нудоту. Протягом цих років їй намагалися встановити діагноз, але таку аномалію було складно ідентифікувати, – повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на Перше медичне об’єднання Львова.

Мешканка Черкас Любов Прокопенко шість років страждала від невідомої хвороби: кожен прийом їжі провокував блювоту. Через це жінка не могла нормально харчуватися і худла на очах.

Найважчим для Любові став 2023 рік, бо впродовж нього вона втратила 10 кілограмів. Жінка шукала хірургів по всій Україні, аби вони допомогли повернути їй якість життя.

«Жодні обстеження не давали результату: лікарі не могли поставити діагноз. Ба більше, жінку скеровували до психіатрів. Мовляв, вона собі щось надумала», – розповідають фахівці Львова.

Три роки тому лікарі виявили у пацієнтки ахалазію стравоходу – розлад моторики стравоходу, для якого характерна втрата перистальтики і неспроможність нижнього стравохідного сфінктера повністю розслаблятися у відповідь на ковтання. Проте тоді оперувати пацієнтку з таким складним діагнозом не наважувалися.

«Простими словами, стравохідний сфінктер замикався та не розтискався. У пацієнтки стравохід розширився до 6 сантиметрів, а місце звуження – сфінктер – був 4 міліметри. Це – критично вузький отвір, через який їжа не може потрапити у шлунок. Якби жінку не прооперували та не відновили змогу харчуватись, надалі вона б могла померти», – пояснюють лікарі.

Нарешті через 6 років страждань Любов мініінвазивно прооперували у Львові, в Центрі хірургії Лікарні Святого Пантелеймона. При цьому операція тривала лише годину.

«Технічно операція є складною та ювелірною. Під час втручання хірурги розсікли м’язи, які затиснули отвір між стравоходом і шлунком, та сформували манжету, аби вміст стравоходу міг вільно проходити до шлунка та не повертався назад», – зазначають медики.

Вже на третій день після операції у жінки з’явився апетит, вона почала їсти та з гарним самопочуттям поїхала додому.

Не могла їсти 6 років: в Україні прооперували жінку із загадковою хворобою

Як пояснює хірург, єдиної причини, яке зумовлює розвиток ахалазії стравоходу – немає.

«Медики вважають, що такі анатомічні зміни можуть відбутись як в результаті порушення роботи нервових клітин стравоходу, так і через генетичну схильність, ускладнення інших захворювань», –повідомляється у дописі Першого медичного об’єднання Львова.

Не могла їсти 6 років: в Україні прооперували жінку із загадковою хворобою

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: