Skip to content

Справа “АллатРи” в Україні: що відомо про діяльність “секти путіна” і хто в ній знаходиться

Сьогодні СБУ та Національна поліція проводять масові обшуки по всій Україні у сектантів з “АллатРи”. Цю організацію пов’язують з діяльність на користь рф. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Цензор.НЕТ.

Що таке “АллатРа” і які ідеї вона просуває

“Аллатра” визнає себе громадським рухом і є зареєстрованою громадською організацією. Проте деякі джерела в медіа спростовували цей статус, трактуючи “Аллатру” як секту, пов’язану із “русским миром”.

Офіційно організацію зареєстрували у 2014 році, але її фактична діяльність визнається початком 2010-х років.

Секта протягом років активно розширювалася, маючи прихильників у багатьох країнах. Члени “Аллатри” запустили онлайн-телебачення, розміщували зовнішню рекламу та видавали велику кількість специфічної літератури.

Організація відома своєю пропагандою псевдонауки і поширенням різних абсурдних теорій змови, що включають інопланетян і таємних впливових еліт, які, за їх ствердженнями, “приносять в жертву дітей”.

“Аллатра” публічно виступає як громадська спілка, яка “діє поза політикою і релігією”. Проте під час російської збройної агресії проти України, рух “Аллатра” величезно критикувався за проросійську риторику.

Незважаючи на своє позиціонування як “аполітичної організації”, деякі члени “Аллатри” виражали підтримку президенту рф володимиру путіну, вважаючи його “спасителем”, який “об’єднає слов’ян, а згодом весь світ”.

На 8 серпня 2023 року генпрокуратура росії прийняла рішення визнати діяльність “Аллатри” небажаною на своїй території, аргументуючи це тим, що “неурядова організація поширює завідомо неправдиву інформацію, яка дискредитує Збройні сили російської федерації”.

Хто з відомих українців може бути членом “АллатРа”

За інформацією видання “Ґрунт”, “членами двіжухи “АллатРа” є:

  • віцепрем’єрка України Ірина Верещук,
  • ексголова СБУ Іван Баканов,
  • підозрюваний у держзраді ексочільник кримського СБУ Олег Кулініч,
  • заступник керівника ЦСО відділу “А”СБУ Михайло Кухаренко,
  • мер Черкас Анатолій Бондаренко,
  • мер Коростеня Володимир Москаленко,
  • керівник управління Кіровоградської ОДА Віталій Останній,
  • ексдепутатка Надія Савченко.

Із частиною з них на каналах секти виходили інтерв’ю.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: