Skip to content

У Дніпрі якісно допомагають дітям і дорослим зберегти психічне здоров’я

Повномасштабна війна, авжеж, погано вплинула на психічне здоров’я українців. Постійні тривоги, стреси, переживання…На порушення ментального здоров’я страждають і дорослі, і діти.

Пані Любов до терапевта привела свого 11-річного сина Сашка. Хлопець навчається у 6-му класі, грає у футбол. Його мама каже: останнім часом він гіперемоційний та страждає від постійних перепадів настрою.

«Я думаю, що його такий стан пов’язаний з війною. Це постійний стрес, переживання, тривоги. Під час навчання часто доводиться спускатися в укриття. Наша лікарка порадила, аби батьки себе поводили спокійно та упевнено. Це дуже важливо. По-друге, необхідно більше часу приділяти дитині, розмовляти з нею, питати про її стан, проблеми», – ділиться пані Любов.

Тільки за 9 місяців цього року в медзакладах первинної ланки Дніпра було надано 15 526 послуг з психологічної допомоги.

Дніпро є лідером з надання таких послуг. Сімейні лікарі в міських амбулаторіях під час огляду  виявляють ментальні проблеми в пацієнта та допомагають йому. У важких випадках рекомендують звернутися до психолога або психіатра. Аби мати право надавати таку допомогу, всі дев’ять ЦПМСД у Дніпрі уклали договір із Національною службою здоров’я України на «Супровід дітей і дорослих з психічними розладами на первинній ланці надання медичної допомоги». Сімейні ж лікарі пройшли спеціальні курси.

«У листопаді минулого року Міністерство охорони здоров’я України разом з ВООЗ та ЮНІСЕФ підписали меморандум щодо навчання спеціалістів первинної ланки вміння надавати психологічну допомогу. Усі 48 лікарів і стільки ж медсестер нашого закладу пройшли тренінги та отримали знання для надання психологічних послуг на первинному рівні.  Це дуже важливо, адже зараз триває війна, і люди часто недооцінюють стан свого психічного здоров’я. Наприклад, часто заплющують очі на безсоння, тривожність і не йдуть з такими проблемами до психотерапевта», – зазначила пані Галина, керівниця одного з центрів первинної допомоги. 

Тож тепер, коли пацієнт приходить до сімейного лікаря, наприклад, з ГРВІ, той може поцікавитись, як хворий спить, чи відчуває тривогу тощо. Таким чином медики виявляють психологічні проблеми та одразу проводять консультацію. Якщо виникає потреба, сімейний лікар рекомендує пацієнту звернутися до психолога або психотерапевта.

Уже чотири дніпровські центри увійшли до десятки найкращих по Україні з надання ментальної допомоги. Нещодавно очільники міських медзакладів взяли участь у Форумі з психічного здоров’я та були нагороджені Почесними грамотами МОЗ України за найкращі показники з надання послуг зі збереження ментального здоров’я.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: