Skip to content

Вірменська громада Дніпра: чим живе одна з найстаріших націй світу

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

У Дніпрі багато десятиліть діє потужна вірменська громада. Про її освітню, культурну та волонтерську діяльність дивіться ексклюзивному матеріалі «Наше Місто».

Століттями представники цієї древньої нації селилися на просторах України, але особливо великий наплив вірмен стався наприкінці 1980-х – початку 1990-х років під час загострення ситуації у Нагірному Карабасі. З того часу вони створили у нашому місті свою школу, культурний центр, а головне – величний храм, освячувати який до Дніпра спеціально приїжджав Верховний Патріарх та Католікос всіх вірмен Гарегін Другий.

Саме святиню виокремлює Давид Аракелян, керівник благодійного фонду «Штаб вірмен Дніпра», як те, що гуртує представників громади міста.

«Громаду створено у Дніпрі дуже давно. Коли вирішили будувати храм, багато людей вкладали великі кошти у його спорудження. Завдяки нашій вірі, працьовитості, любові до свого народу та народу України Бог дав нам можливість збудувати цей величний храм», – сказав Давид Аракелян, керівник благодійного фонду «Штаб вірмен Дніпра».

Окремо слід відзначити освітню та культурну діяльність громади. Зокрема, у Дніпрі було створено недільну школу, де діти мають змогу вивчати вірменську мову та культуру, щоб не втрачати своє коріння та зв’язок з Батьківщиною.

«Ми дуже любимо і поважаємо Україну, але і про своє коріння також не забуваємо. Ми раді, що в нашому місті існує вірменська школа, куди наші діти йдуть з превеликим задоволенням», – розповіла Жасмін, мати учнів вірменської школи.

Окрему увагу у громаді приділяють культурній діяльності.

«В культурному центрі наша молодь вивчає нашу мову та історію нашої Батьківщини. Наприклад, серед вірменської молоді популярний тренд одягати наш вірменський національний одяг. Дякуємо неньці Україні, що вона стала нашою другою Батьківщиною. Разом до Перемоги! Слава Україні!», – каже Жора Мовсисян, керівник вірменської молоді Дніпропетровської області.

Розкриває особливості вірменської культури Діана Оганян. Зокрема, у Дніпрі діє школа традиційного вірменського танцю, де займаються і хлопчики, і дівчата.

Вірмени не зі слів знають, що таке війна. У минулому році вона прийшла і до України. Вірменська громада Дніпра активно включилася до допомоги постраждалим і надання прихистку тим, хто втратив житло.

Волонтерську роботу громада продовжує й сьогодні. Й надалі вірменська спільнота Дніпра планує проводити культурні та освітні заходи. Вона є інтегрованою в Україну, але не забувають діаспорівці й про своє коріння. Вони – одна з яскравих пелюсток багатонаціональної квітки під назвою Дніпро.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: