Skip to content

Навчальний рік 2023-2024: як готуються в Дніпровському державному медичному університеті

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Навчальний рік 23-24: Як навчатимуться в мед університеті

Дніпровський державний медичний університет — один з найстаріших вищих навчальних закладів України. Заснований ще у 1916 році на базі Катеринославських вищих жіночих курсів. Займає 48 місце в рейтингу найкращих вишів України за результатами 2023 року. Навчальний рік 2023-24 розпочнеться вже незабаром. Як навчатимуться студенти з вересня, ексклюзивно для «НМ» розповіла професорка, ректорка закладу, академік НАМН України Тетяна Перцева.

– По-перше, в університеті навчаються студенти, лікарі-інтерни та курсанти, – розповіла вона. –  Лікарі-інтерни та курсанти, безумовно, будуть займатись в режимі офлайн. А студенти – за змішаною формою (офлайн або онлайн). 

Студенти старших курсів (з 4 по 6 курс) будуть займатися переважно офлайн, тому що отримання медичної освіти особливо на старших курсах вимагає практичного підходу та безпосереднього контакту з пацієнтами.

Укриття. Зі слів ректорки, всі студенти разом із викладачами під час сигналу про повітряну небезпеку спускаються в укриття. У медичному університеті їх три. Два сховища розраховано на 300 осіб та знаходяться за адресами: пл. Соборна, 4, вул. Севастопольська, 17 (морфологічний корпус) та вул. Вернадського, 9. Укриття вміщує 100 осіб. Всі вони працюють цілодобово та біля входу облаштовано місце для чергового, який веде облік відвідувачів укриття.

Журналісти «НМ» вирішили на власні очі перевірити стан укриття на пл. Соборна, 4. На вході у корпус розміщені таблички, які позначають місце розташування сховища. Є один основний вхід/вихід та один аварійний вихід. Приміщення забезпечене місцями для сидіння, партами, медикаментами для надання невідкладної долікарської допомоги, вогнегасниками, питною водою, ковдрами та матрацами.

Також укриття облаштовано Wi-Fi, що дозволяє студентам мати постійний доступ до мережі Інтернет.

В університеті запевняють, що будуть розраховувати потоки студентів, так щоб всі змогли розміститись.

Гуртожитки. Зараз в ДДМУ – три працюючих гуртожитки. Вони розраховані на дві тисячі студентів. В одному – живуть переселенці, а в інших – студенти та інтерни. 

– Наразі таких, що потребують поселення в гуртожиток немає, – каже Тетяна Перцева. – Проте, якщо з’явиться потреба, то будемо заселяти.

Чи є у гуртожитках укриття? «Їх немає, бо ці будівлі будувались у 70-х роках. Там є тільки підвали, але вони непридатні для використання», – відповіла ректорка.

Ксенія КУЗЕМКО, фото Валерія КРАВЧЕНКА.

Категорія: Навчальний рік 2023/2024, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: