Skip to content

Рятує не завжди: що категорично не можна мити і прати кисневим порошком

Ксенія Куземко

Звичайний пральний порошок не завжди здатний ефективно видалити складні плями. Тому багато людей віддають перевагу кисневому порошку, який успішно відбілює та легко видаляє стійкі забруднення з одягу та різних поверхонь. Що не можна мити і прати кисневим порошком – читайте у матеріалі «Наше місто».

Що таке кисневий порошок

Перкарбонат натрію, відомий як кисневий порошок, представляє собою екологічно безпечні білі дрібні гранули, які не шкодять навколишньому середовищу та здоров’ю людини. Цей матеріал практично не має запаху й добре розчиняється в гарячій воді.

Часто такий компонент можна зустріти в складі синтетичних мийних засобів, де він використовується для відбілювання.

Спосіб використання кисневого порошку

Кисневий порошок часто використовується для відбілювання та видалення плям з одягу. Цей засіб можна застосовувати як під час ручного, так і під час машинного прання:

  • Для сильно забруднених речей: додайте 3-4 ложки кисневого порошку в відділення для прального порошку у пральній машині.
  • Для ручного прання: розчиніть 1-2 столові ложки кисневого порошку разом з пральним порошком у гарячій воді. Замочіть речі у цьому розчині на кілька годин.
  • Для видалення плям: посипте кисневий порошок на забруднену область і залийте гарячою водою. Потім залиште одяг на кілька годин і промийте його в пральній машині.

Важливо пам’ятати, що кисневий порошок найбільш ефективний, коли розчиняється у гарячій воді. Його активні компоненти починають діяти при температурі від 40°C, а для видалення сильних забруднень рекомендується розчиняти засіб у воді від 60 до 95°C.

Правила використання кисневого порошку

Важливо уникати використання кисневого порошку для прання одягу з таких матеріалів, як вовна та шовк. Також не рекомендується наносити засіб на речі з прикрасами зі шкіри або шкірозамінника, оскільки це може призвести до їх пошкодження.

Дерев’яні ґудзики також можуть постраждати від взаємодії з кисневим порошком. Тому для прання речей з дерев’яними ґудзиками рекомендується використовувати інші засоби.

Крім одягу, кисневий порошок можна використовувати для чищення різних побутових предметів, таких як поверхні у кімнатах, килимки та плитка для готування їжі. Але слід пам’ятати, що не всі області вдома можна обробляти цим засобом. Наприклад, лінолеум та предмети з алюмінію краще не чистити кисневим порошком. Також потрібно уникати потрапляння порошку на лаковані або поліровані поверхні.

Під час роботи з кисневим порошком слід надягати рукавички, щоб запобігти можливим алергічним реакціям, опікам чи іншим побічним наслідкам.

За матеріалами РБК Україна

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: