Skip to content

Свято 4 серпня: день, коли не можна прати

Ксенія Куземко

Головне свято сьогодні – день пам’яті святої Марії Магдалини. Переказ свідчить, що в юності Марія з Магдали була грішницею і вела розпусне життя. В Євангеліє говориться, що Ісус вигнав з неї 7 бісів. Після зцілення Марія стала зовсім іншою людиною і назавжди увійшла в історію християнства. Також вона стала однією з п’яти жінок, які отримали титул рівноапостольної святої. На честь святої сьогодні відзначається народне свято 4 серпня – Марія Ягідниця. Що не можна робити у цей день  – читайте в матеріалі «Наше місто».

Прикмети

  • льон вродить сірим, якщо вранці багато роси;
  • гроза 4 серпня – до багатого врожаю зернових культур;
  • грім гримить, не перестаючи – до швидкого граду.
  • Сни 4 серпня – віщі. Але для їх розуміння необхідна серйозна інтуїція – образи у снах не слід сприймати буквально.

Що сьогодні не можна робити

Цієї дати заборонено ходити по росі голими ногами – нечиста сила вимочує в ній одяг для русалок. Також не можна випускати у двір худобу з крапельками роси на шкурі. Якщо ігнорувати це правило, тварина може захворіти і навіть померти. Не рекомендується тримати вікна та фіранки брудними, інакше світло благополуччя не надійде до будинку.

Також сьогодні не можна прати.

Що можна робити

Наші пращури в цей день прали та прасували занавіски, а ще мили вікна. Також треба сьогодні ходити до лісу за ягодами, закривати варення та компоти.

Категорія: Афіша, Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: