Skip to content

Тропонін у крові був у 1888 вище норми: історія дніпрянина, який ледве не помер в лікарні Мечникова

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Історія дніпрянина, який ледве не помер в Мечникова - Наше Місто

Дніпрянин Геннадій Сенкевич звернувся до редакції «Наше місто» з проханням розповісти історію його «пригод» у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова, де через відсутність тесту вартістю 80 грн він ледве не втратив життя.

Далі публікуємо листа без змін.

80 гривень – за таку суму на «Розетці» можна купити тест на тропонін, яким користуються лікарі для діагностування інфаркту. У будь-якій лікарні він є терміновим та обов’язковим, бо за наявності відповідних симптомів рахунок може йти на лічені години або навіть на хвилини. Тобто йдеться про людське життя.

Історія дніпрянина, який ледве не помер в Мечникова - Наше Місто

У приймальному відділенні лікарні Мечникова тесту на тропонін станом на 21.00 17 червня не знайшли, тому чергова кардіологиня ставила пацієнтові діагноз (можливо, консультуючись з іншим фахівцем), порівнюючи стару плівку ЕКГ з новою. Порівнявши, зробила висновок, що ніякого інфаркту немає. Аптеки зачинені, пацієнт «на ногах» – здавалося б, все зрозуміло. Тому і запропонувала два варіанти – або повертайтеся додому, або, якщо бажаєте, можна залишитись у кардіологічному відділенні лікарні. Пацієнт вибрав другий варіант, бо за плечима вже мав три інфаркти.

У відділенні його поклали у палату та призначили лікування. Слід зазначити, що одразу ж його й розпочали. Натомість, не як інфарктного хворого, а з іншим діагнозом.

Вночі пацієнтові стало зле, біль за грудною клітиною підсилювався. Проте черговий персонал десь відпочивав (у яких палатах – невідомо), не залишивши жодної інформації на черговому пості. Тому хворий з 1.00 до 5.10 вимірював кроками відділення, марно зазираючи у кожні відчинені двері. Врешті-решт хтось прокинувся на початку шостої та пішов будити лікарку. А далі, мабуть, стало зрозумілим, що «щось не те», і пацієнтові почали робити якісь більш ефективні процедури. Казали, для зняття болю.

Історія дніпрянина, який ледве не помер в Мечникова - Наше Місто

Тільки на ранок тест на тропонін зробили, де лікарі його знайшли – невідомо, і вже десь за 10-12 годин після госпіталізації з’явився не дуже радісний результат – тропонін у крові у 1888 (тисяча вісімсот вісімдесят вісім) разів перевищував припустиму норму.

Зараз пацієнт живий та не знає, кому дякувати за те, що дихає – лікарям чи Богові. Хворий також усвідомлює той факт, що йде війна і майже героїчними зусиллями персонал лікарні Мечникова рятує життя тисяч наших захисників. Це так, але ж смертність в Україні від серцево-судинних захворювань продовжує «зашкалювати».

Аби дніпряни були застраховані від безглуздої смерті, яка майже не відбулася у нашому випадку, треба зробити всього дві речі – посилити дисципліну серед чергового персоналу та завезти трохи тестів на тропонін у приймальне відділення – за кошти пацієнтів.

Геннадій Сенкевич, журналіст, пацієнт. 

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: