Skip to content

Лише онлайн: в Україні хочуть заборонити розрахунки готівкою

Олена Завгородня

В Україні хочуть повністю заборонити готівку. Усі розрахунки здійснюватимуться лише онлайн. Про це заявив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма на лондонській конференції Ukraine Recovery Conference, пише  «Наше Місто».

Ініціатор нововведення упевнений, що таким чином вдасться подолати корупцію.

Далеко не всі погоджуються з такою ідеєю. Тому зараз тривають дуже серйозні дискусії, зокрема й у команді президента, зізнався чиновник. Опоненти заявляють, що заборона на готівку – це пряме порушення прав людини. Проте ідеологи заборони вважають, що це може стати найпотужнішим та найефективнішим антикорупційним інструментом в Україні.

«Найближчими місяцями ми представимо дорожню карту, чи ми це робитимемо чи ні. Я вважаю, що рішення буде «так», – припустив заступник голови ОП.

На даний момент не викає сумнівів, що світ упевнено прямує до повної цифровізації фінансових розрахунків. І врешті решт доведеться відмовитися від паперових грошей.

Інша річ – чи готова до цього Україна. Досить складно уявити, що люди похилого віку розраховуються на ринку за картоплю чи яйця за допомогою он-лайн банкінгу.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Поділитися: