Skip to content

Якість питної води у Дніпрі: офіційна інформація щодо перевірок

Валерія Доброта

Якість питної води у Дніпрі, перевірки - Наше Місто

5 тисяч аналізів на кожній точці контролю: КП «Дніпроводоканал» ретельно перевіряє стан питної води. Як це відбувається, розповіли і показали спеціалісти «Дніпроводоканал», повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на прес-службу міськради.

 Якість питної води у Дніпрі, перевірки - Наше Місто

Очищення, застосування реагентів, відстоювання, фільтрування – шлях перетворення води з річки Дніпро у питну. Для постійного та безперебійного забезпечення міста працюють дві насосно-фільтрувальні станції КП «Дніпроводоканал».

За завданням міського голови Бориса Філатова ще у 2016 році на одній із НФС була проведена масштабна реконструкція – замінили обладнання у фільтрувальному блоці. Це значно покращило стан питної води у місті.

Крім того, для обох насосно-фільтрувальних станцій Дніпро придбав 77 одиниць спеціалізованої техніки, зокрема дві пересувні електролабораторії.

«Ми беремо воду з річки Дніпро, потім вона у нас надходить на камеру змішування, в камері змішування ми додаємо дозовано коагулянт, хлор, потім ця вода проходить відстійники, після –фільтри і йде в резервуари чистої води», – розповідає начальник однієї з насосно-фільтрувальних станцій Микола Кривошея.

 Якість питної води у Дніпрі, перевірки - Наше Місто

На кожному з етапів вода проходить декілька точок контролю. Проби беруть на фізико-хімічний, санітарно-токсикологічний, органічний та неорганічний, мікробіологічний та радіаційний стани питної. Усього 61 показник.

«Технологічна лабораторія працює цілодобово і виконує аналіз річки Дніпро та питної води за органолептичними показниками щогодини. Радіологічний відділ робить аналіз води з річки Дніпро та питної на альфа та бета активність щодня. Радіохімічні аналізи – стронцій та цезій – раз на місяць. На кожній точці контролю на місяць робиться 5 тисяч аналізів», – каже  в. о. завідувача лабораторії НФС Юлія Зюбенко.

Після проходження всіх ступенів очищення, знезараження та перевірки на відповідність показників  питна вода подається у розподільчу мережу. І там теж відстежують її якість.

Спеціальна лабораторія КП «Дніпроводоканал» робить це по 50 точках, розташованих у різних куточках міста. Використана дніпрянами вода надходить до станції водовідведення, там робиться її нульовий етап очищення і знов відправляється на очисну станцію. 

«На станції водовідведення кілька років тому теж була проведена реконструкція. Було встановлено сучасне обладнання, що дозволяє швидше і з найменшими енергозатратами проводити роботу. А наявність дизель-генераторів дозволяє тримати ситуацію стабільною за будь-яких умов», – розповідає Євген Коваленко, начальник іншої насосно-фільтрувальної станції.

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: