Skip to content

Літнє сонцестояння 2023: якого числа буде найдовший день у році

Ксенія Куземко

День літнього сонцестояння 2023 року – найдовший день у році, коли його тривалість становить близько 17-18 годин. Таке явище легко пояснюється з погляду науки, але в народі люди знайшли своє тлумачення та вигадали певні традиції. Кореспондент «Наше місто» розповість, коли найдовший день 2023 року і що потрібно робити в цю дату.

Цього року день літнього сонцестояння припадає на 21 червня. У контексті астрономії та географії така подія пояснюється просто: Земля, обертаючись навколо Сонця і по уявній осі, займає по відношенню до Сонця таке положення, коли сонячні промені в Північній півкулі прямовисно “падають” на північний тропік і висвітлюють дно найглибших колодязів.

Слов’яни цієї дати відзначали день Івана Купала. Однак після того, як населення перейшло на Григоріанський календар, дату святкування було перенесено на 7 липня.

Що можна робити у цей день?

Цього дня краще прокинутися до світанку, почати день із йоги та вітання сонцю. Потім випити чай з медом і весь день не вживати їжі тваринного походження. Займайтеся творчістю, допомагайте людям, з’їздіть на природу – присвятіть день собі та своєму духовному зростанню.

Літнє сонцестояння 2023: якого числа буде найдовший день у році

Категорія: Афіша, Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: