Skip to content

Скандальний законопроєкт 5655: Європарламент закликає Зеленського не підтримувати «реформу» 

Аліна Рудич

Скандальний законопроєкт 5655: Європарламент закликає Зеленського не підтримувати «реформу» 

15 червня була ухвалена резолюція Європарламенту, в якій 17-й пункт висловлює застереження щодо затвердження містобудівної «реформи» (проєкту 5655) президентом. Пункт 17 ухваленої резолюції «застерігає проти використання майбутніх заходів із відбудови у спосіб, який був би вигідним окремим групам інтересів за рахунок рівних правил гри й прозорості». Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на Рух Чесно.

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності 13 грудня 2022 року. 

Запропонований документ, спрямований на створення прозорої системи містобудівного контролю та вирішення проблем у сфері будівництва, розширює компетенції Міністерства розвитку громад та територій, передаючи йому додаткові функції, які раніше виконувала Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Неодноразово проти реформи виступали і представники місцевого самоврядування. Міський голова Дніпра Борис Філатов заявляв, що «Закон 5655 – це історія великого обману всіх, включаючи Президента».

«Якщо Президент підпише цей скандальний закон, то через певний час кожен з мешканців має ризик побачити, як просто у нього во дворі замість газону, дитячого майданчика тощо почнуть зводити будинок, скажімо, на 15-20 поверхів. При цьому ані мешканці, ані міська влада нічого не зможуть зробити з цим. В подібній ситуації буде лише один варіант: збирати валізку, брати каву та бутерброди та їхати в Київ, щоб висловити центральній владі своє незадоволення», – вважає Борис Філатов.

Асоціація міст України просила зустрічі з Президентом, щоб обговорити цей законопроєкт. До того ж, Національне агентство з запобігання корупції визначило, що №5655 не відповідає Антикорупційній стратегії.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: