Skip to content

В Україні ухвалили новий закон про права споживачів: що потрібно знати

Ксенія Куземко

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо захисту прав споживачів (№6134). Мета ухвалення закону – гармонізувати законодавство України з європейськими нормами. Про це йдеться із картки законопроекту на сайті ВР, пише «Наше місто».

Ухвалений Закон дозволить:

  • Вимагати знижки на товар, якщо у споживача з’явилися претензії щодо його якості. Або отримати новий товар за гарантією, якщо терміни ремонту перевищують два тижні.
  • Держава включає “зелене світло” громадським організаціям, які беруться захищати права споживачів. Вони можуть проводити рейди і позиватися до недобросовісних продавців або постачальників послуг без сплати судового збору. А люди, окрім Держспоживслужби, можуть тепер скаржитися ще й на громадських осіб.
  • Також Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайтів (частини веб-сайту, програмного забезпечення) суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство щодо захисту прав споживачів тощо.
Верховна Рада ухвалила законопроект щодо захисту прав споживачів (№6134)

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Поділитися: