Skip to content

Підрив ГЕС призведе до втрати цілої низки курортів в Україні: які об’єкти під загрозою

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Новини Дніпра: Підрив ГЕС, які міста затопить

Вночі російські терористи підірвали дамбу Каховської ГЕС, через що під загрозою затоплення опинились десятки населених пунктів. Також підрив ГЕС несе загрозу для курортів Чорного моря, пише “Наше місто” з посиланням на експертку з внутрішнього туризму, головну редакторку chornemore.com Юлію Ангеловську. 

Окрім чергового акту тероризму проти українського народу та екологічної катастрофи підрив дамби Каховської ГЕС вже привів чи ймовірно призведе до втрати цілого ряду туристичних локацій та пам’яток на лівому березі Дніпра.

Зокрема, можуть бути затоплені солоні рожеві озера у Геройському (Кінбурнський півострів), територія еко-парку “Зелені хутори Таврії” між селами Кардашинка, Мала Кардашинка та Велика Кардашинка, Долина Курганів біля Іванівки. Часткове затоплення зазнає курорт Гола Пристань.

“Кінбурнський півострів, який входить до складу Чорноморського біосферного заповідника, на деякий час, ймовірно, перетвориться на острів. Кінбурн вже серйозно постраждав від пожеж, які відбуваються там регулярно, починаючи з літа 2022 року. А затоплення дніпровськими водами остаточно позбавить туристів цієї локації на найближчі роки, можливо, і десятиліття”, – розповіла Юлія Ангеловська.

Водночас, такі курорти як Коблево із сусідніми селами та одеське Причорномор’я вода безпосередньо не має торкнутися. Інша річ, що на тлі можливого мікробіологічного та хімічного забруднення Чорного моря (тими ж добривами та засобами захисту рослин) курортна діяльність у цих регіонах може бути поставлена на паузу на якийсь досить довгий час. Те саме стосується і тимчасово окупованого Криму і навіть сусідів по узбережжю – Болгарії та Грузії.

Категорія: Новини Дніпра

Поділитися: