Skip to content

Був одним із найбільших підприємств: які таємниці зберігає лікеро-горілчаний завод у Дніпрі

Ксенія Куземко

Дніпро — місто з дуже цікавою та довгою історією, надзвичайно красивими краєвидами та унікальними людьми. Журналісти «Наше Місто» розкажуть вам, де у Дніпрі розташувався лікеро-горілчаний завод та чому він з’явився у нашому місті.

Існування лікеро-горілчаного заводу в Дніпрі стало помітним ще в 1980-1990-х роках, коли підприємство почало випускати алкогольні напої власних марок, прив’язаних до міста. До цього часу завод виконував функції зберігання міцних напоїв та поповнення бюджету зростаючого міста.

Збудували завод ще у 1890-ті роки, а ось відкрили лише у 1897, як казенний очисний винний склад. На ньому проводилося доочищення привізного спирту та переробка його в затверджену тоді горілку міцністю 36 градусів. Економісти подвійно сприйняли таку монополію, адже за кілька років третина бюджету міста трималася «на горілці».

На початку ХХ століття склад був великим комплексом, до складу якого входили виробничі, складські, адміністративні та житлові будинки. Був тут і власний прийомний спокій для хворих або травмованих робітників.

У 1930-х роках завод серйозно реконструюється та розширюється. А з початку 1939 р. Дніпропетровський горілчаний завод «Головлікерводка» нарешті починає випуск звичайної для нас горілки міцністю 40°. Перші її партії пішли у тарі 0,45 л за ціною з посудом у 5 руб. 45 коп.

У 1978 р. лікеро-горілчаний завод потрапив до переліку підприємств, які, на думку Дніпропетровської міськради, мали бути зупинені до 1 січня 1979 р. і надалі виведені за межі житлових кварталів міста. На його роботу це рішення анітрохи не вплинуло. На своєму старому місці він цілком успішно пережив і перебудову, і падіння державної монополії у перші роки Незалежності.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: