Skip to content

Українським біженцям необхідно декларувати доходи: навіщо і як це зробити

Ксенія Куземко

Українським біженцям за кордоном доведеться декларувати доходи за 2022 рік. Про це повідомила ексглава податкового комітету Верховної Ради, нардеп Ніна Южаніна (“Європейська Солідарність”), пише «Наше місто».

Декларація подається до 1 травня 2023 року за встановленою формою разом  з додатками, при цьому додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

До 1 серпня включно треба сплатити податкові зобов’язання.

Громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслати декларацію:

  • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;
  • в електронній формі через особистий електронний кабінет на сайті податкової, але для цього необхідно мати електронний ключ.

На жаль, на відміну від ФОП, подання декларації для громадян у ДІЇ не реалізовано, хоча для наших біженців ця опція точно була б затребуваною.

Хочу звернути увагу тих українців, які отримали іноземний дохід та сплатили податки за межами України, що для зарахування сплачених податків необхідно отримати довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування, легалізовану у відповідній закордонній дипломатичній установі України країни, де отримувався такий дохід (прибуток).

У разі відсутності у платника податку підтверджувальних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел і суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Несвоєчасне подання декларації  тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень.

Крім того, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі від 3 до 8 тисяч гривень

Нагадаємо, що декларування доходів та сплата податків – це конституційний обов’язок кожного українця (ст. 67 Конституції України).

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: