Skip to content

Стрітення Господнє 2023 в Україні: історія свята, традиції та прикмети

Стрітення Господнє, або Принесення до Храму – одне з дванадцяти церковних свят у православному християнському календарі. Що ж таке Стрітення Господнє і коли його святкують, розповідає сайт «Наше Місто» з посиланням на 1+1.

З грецької мови слово «Стрітення» перекладається як «зустріч». У церковній традиції це день, коли на 40-й день після Різдва немовля Ісуса Христа принесли до Єрусалимського храму, де його зустрів Симеон. Саме з цим святом пов’язують християнську традицію 40-денного «очищення» жінки після пологів, адже Діва Марія лише на 40-й день принесла маленького Ісуса до храму. Марія принесла Ісуса до Єрусалимського храму разом з Йосипом.

Коли Стрітення Господнє – 2023

Християни різних конфесій відзначають Стрітення Господнє у різні дати. Православна та греко-католицька церква відзначає Стрітення 15 лютого, католицька – 2 лютого.

Стрітення Господнє: традиції

Існують традиції ще з язичницьких часів – співати пісні-змови на теплу погоду та ранню весну. Також на Стрітенні гадали: виставляли тарілку із зерном на ніч на вулицю, якщо з ранку на зерні була роса, буде врожай, якщо зерно буде сухим – рік буде з поганим урожаєм. У церквах на Стрітення святять воду та свічки.

Період між Стрітенням (15 лютого) та Благовіщенням (7 квітня) вважається часом, коли зима бореться з весною.

Народні прикмети на Стрітення

Оскільки Стрітення розцінюється як зустріч зими та літа, то й народні прикмети, пов’язані з цим святом, в основному про погоду та врожай:

  • Якщо на Стрітення ясна та тепла погода, урожай буде хорошим.
  • Відлиги – до пізньої та дощової весни.
  • Метель на Стрітення – теж до пізньої весни.
  • Теплий день – до ранньої та теплої весни.
  • Зоряне небо в ніч з 14 та 15 лютого – до пізньої весни.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: