Skip to content

У Дніпрі долю демонтованих пам’ятників радянського та імперського спадку вирішуватимуть разом з містянами (відео)

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Із вулиць Дніпра вже прибрали низку пам’ятників та інших елементів тоталітарної спадщини або символів російських імперських наративів

Із вулиць Дніпра вже прибрали низку пам’ятників та інших елементів тоталітарної спадщини або символів російських імперських наративів. Аби справедливо вирішити їхню подальшу долю, у місті за розпорядженням мера Бориса Філатова створять спеціальну робочу групу. До неї запрошують насамперед  фахівців — істориків, краєзнавців, архітекторів.

«Це — об’єктивний історичний процес. Ми прибрали ті монументи, що несли імперські наративи, були пам’ятками радянського тоталітарного минулого. Після їхнього демонтажу ми хочемо відкрити широку публічну громадську дискусію стосовно того, що з ними робити далі», — сказав міський голова в ефірі телемарафону на каналі «ДНІПРОTV» 13 січня.

Філатов також зауважив, що нині вже є декілька ідей від мешканців. Так пам’ятник Пушкіну пропонують передати до Музею історії міста. Пам’ятник Михайлу Ломоносову — «Дніпровській політехніці». Наступним у черзі на демонтаж нині є пам’ятник Василю Маргелову.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: