Під час війни однією з популярних схем шахраїв став «продаж» генераторів. Аферисти просять передоплату за товар, якого насправді не існує. А після того, як отримують гроші, зникають. З кожним днем постраждалих стає все більше. Про це розповіла заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА Олеся Данильченко, передає «Наше місто» з посиланням на OBOZREVATEL.
За словами експертки, рахунки вже йдуть на мільйони. Майже у кожному регіоні України були зафіксовані випадки шахрайства з генераторами.
Як обманюють
Один з перших способів, це розсилка повідомлень у месенджерах. Аферисти масово розсилають оголошення про продаж генераторів і коли жертва чіпляється на гачок, вони просять повну або часткову передоплату. А отримавши гроші зникають.
Ще один спосіб ґрунтується на тому, що людина сама шукає генератор і натрапляє не те саме оголошення із дивовижно низькою ціною. А кінцевий результат той самий. Людина відсилає гроші, а «продавець» зникає.
Як не потрапити у пастку
Перш за все шукайте продавців, які відправляють генератори з можливістю оплати у відділенні пошти. Шахраї завжди проситимуть часткову або повну передплату.
Якщо ви все ж таки вирішили придбати генератор по передоплаті, то ретельно перевірте коментарі та відгуки про продавця чи компанію. Проте зазначимо, що це не 100% гарантія безпечності. Бо коментарі і відгуки можна купити.
І найголовніше. Не женіться за заниженими цінами. Якщо генератор коштує дешевше, ніж середня ціна на ринку, будьте впевнені – це аферисти.