Ще 7 місяців тому українці шукали в інтернеті меблі, квитки на відпочинок та новий одяг. Наразі історія пошуку наших співвітчизників змінилась. У 20 разів зросли запити щодо власного бомбосховища чи бункера. Скільки коштує побудувати таку споруду в Україні, розкажуть журналісти сайту «Наше місто» з посиланням на Мінфін.
Багато замовлень стосуються погребів: українці просять викопати яму, залити підлогу бетоном й зробити вентиляцію. Це також стосується і підвалів багатоповерхівок. Майже половина усіх таких замовлень — з Києва. Решта — Київщина, захід і центр країни, та Харківщина.
За 100 тис. грн можна встановити у дворі бункер, щоб пережити обстріл, — каже власник БТК «Альбатрос» Леонід Бенев’ят. Але це буде лише «залізобетонна коробка», без вентиляції, водовідведення чи додаткових виходів. Встановлення цих елементів може коштувати дорожче за сам бункер.
Втім, просто викопати у подвір’ї яму та забетонувати її — замало, щоб назвати це бункером, — пояснює керівник Вектор-Альфа Максим Коваленко.
«Такий бетонний підвал захистить від міни 60−80 мм, від уламків, але не від чогось серйознішого. Бункер — це серйозна фортифікаційна споруда, яка має свою вентиляцію, автономне енергозабезпечення, відведення газів та води, каналізацію». Невеликий бункер для чотирьох осіб (20 кв. м), який витримає обстріл РСЗВ «Град», коштуватиме $20 тис., — каже Коваленко. Йдеться про бункер із бетонним перекриттям 50 см без особливих зручностей, у який треба спускатися драбиною.
Читайте також: Накриє циклон «Стефанія»: у Дніпро увірветься осіння спека.