Skip to content

Медузи, водорості та Божий знак у небі: як на Арабатській Стрілці «закривають» сезон (Відео)

Валерія Доброта

Тризуб в небі, Арабатська Стрілка - Наше Місто

На Арабатській Стрілці – надзвичайно популярному курорті в Херсонській області – в останні роки не бракувало туристів. Влітку люди приїжджали купатися і засмагати на узбережжі теплого Азовського моря, а в не сезон – помилуватися красою легендарних водойм – Геніческого Рожевого озера, затоки Сиваш, Гліцеринового озера. А також оздоровитись у термальних радонових джерелах – головному бальнеологічному ресурсі курорту. Навіть медузи, які у 2019-2021 році заполонили ці місця, не дуже вплинули на туристичну привабливість Арабатки. Місцеві підприємці швидко вийшли зі становища, набудувавши басейнів.

Але процвітанню та благополуччю місцевих сіл – Генгірки, Щасливцеве та Стрілкового – вранці 24 лютого 2022 року поклало край вторгнення російських військ. Вже понад півроку всі ці населені пункти знаходяться в окупації з усіма наслідками – терором мирних жителів, бідністю, відсутністю всього необхідного. І єдине, що змушує людей тут залишатися, – віра в швидкий і успішний контрнаступ ЗСУ, який покладе край їхнім бідам. І сама природа підтверджує, що визволення Херсонщини не за горами. На відео, знятому в Щасливцевому та опублікованому на Ютуб-каналі «Кирилівка.Укр», чітко видно, як у західному небі просвічується Тризуб – символ української державності та незалежності. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Колоритне Приазов’я.

Знак Божий

Тризуб у західному небі чудово видно завдяки незвичайному розташуванню хмар, у просвітах між якими проникли промені сонця, що сідає. Звичайно, з погляду науки це лише оптична ілюзія, але навіщо нам наука, коли є непохитна віра у ЗСУ та Перемогу!

«Там не звичайний Тризуб, там ЗСУшний з Мечем посередині! Все буде Україна», «Це є Божий знак. Перемога буде за нами, звичайно ж з Божою допомогою!», «Наступного літа ми обов’язково будемо ніжитися на пляжах рідної української Херсонщини», «Україна переможе!», «Любимо, сумуємо, віримо в перемогу нашої України! Слава ЗСУ!», – такі коментарі можна побачити під цим відео на каналі «Кирилівка.Укр», зазначають редактори проекту sea-family.in.ua.

Запустіння та сірість

На жаль, також на відео можна побачити, що Щасливцеве зараз переживає не кращі часи. Колись доглянуті чисті пляжі зараз повсюдно вкриті бур’янами і сухими та напівзгнилими водоростями, що говорить про те, що весь сезон їх ніхто не прибирав. Також на узбережжі повно здохлих медуз, яких хвилі викинули на берег. У минулі роки їх прибирали, щоби не засмучувати відпочинок туристам. Але цього року навіть місцеві жителі зрідка з’являлися на пляжах, побоюючись за свою безпеку, не те що приїжджі.

На початку літа тут ще можна було побачити мешканців Херсона, Каховки, Нової Каховки, які могли собі дозволити уїк-енд на березі Азовського моря. Але у липні-серпні, коли почалися «прильоти» у їхніх містах, і їх не стало. Вважали за краще виїхати через Крим та росію до країн Європи або на вільну від «російського світу» територію України. Як наслідок, провалилися спроби окупантів організувати курортний сезон на Арабатській Стрілці. Ні умовляння, ні погрози не змогли змусити місцевий бізнес працювати.

Медузы, водоросли и Божий знак в небе: как на Арабатской Стрелке «закрывают» сезон

Нині ситуація на Арабатці неспокійна. Лякає близькість Криму. Готуючись до оборони, росіяни стягують на узбережжя свою техніку, окопуються на адміністративному кордоні із окупованим півостровом. Все частіше над Арабаткою можна побачити бойові ворожі гелікоптери.

Що буде далі, особливо коли Росія має намір у рекордно короткі терміни провести на Херсонщині незаконний референдум, прогнозувати складно. Зрозуміло одне, доки ЗСУ не виженуть «визволителів» у шию, процвітання і благополуччя не повернуться в цей благословенний край.

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: