Skip to content

Окупанти ставлять техніку у дворах людей: як живуть в окупації Кирилівка та Арабатська Стрілка

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

За останні кілька тижнів бойові дії впритул наблизилися до курортів Азовського моря та до Криму. Так, до Кирилівки орки нещодавно стягнули значну кількість одиниць ППО та РЕБ, розмістивши їх у приватних господарствах. Генічеськ кілька днів тому здригався від вибухів у Джанкої. Не кажучи вже про відмінну «бавовну» на Сакському аеродромі. Внаслідок чого і без того малолюдні пляжі Кирилівки та Арабатської Стрілки остаточно спорожніли, а на кримському мосту виникли ґрунтовні затори. Про ситуацію на курортах журналістам видання «Дніпро Регіон» повідомили у редакції Azov.UA. Про це пише Наше Місто.

При цьому є й добрі новини — незважаючи на минулорічні прогнози експертів, які передрікають десятиліття медуз в Азовському морі, 2022-го корнерота на узбережжі популярних курортів поменшало.

Так, у червні 2022 року на березі курортів Запорізької та Херсонської областей фіксувалися лише поодинокі особини желеподібних — переважно медузи-корнерота.

У липні був умовний пік, але навіть у цей період особин корнерота біля узбережжя було набагато менше, ніж минулого – 2021 року.

А ось у серпні медузи в акваторії Кирилівки та Арабатської Стрілки практично зникли. Причому, починаючи від коси Пересип та закінчуючи Стрілковим. Що, щоправда,це було пов’язано зі зміною напряму вітру. Вітер у цьому періоді здебільшого — з моря, і це відлякує медуз, змушуючи йти на глибину.

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

При цьому, незважаючи на суттєве зниження кількості медуз в Азовському морі, відпочиваючих на популярних курортах — у Кирилівці та на Арабатській Стрілці, практично немає.

І навіть у районі центрального пляжу Щасливцеве навпроти знаменитої «стометрівки», який у минулі роки був забитий майже, як ялтинський, відпочивають лише одиниці курортників.

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

Розважальні заклади, включаючи кафе та навіть пляжні атракціони – всі закриті. А набережна цілком безлюдна. Причина проста — відпочивати нікому й нема за що, та й небезпечно.

У Кирилівці, включаючи Федотову косу та Пересип, ситуація дуже схожа — у середині тижня можна знайти лише поодиноких загоряючих на пляжі. У вихідні людей стає трохи більше. На Бірючому відпочиваючих немає.

«Загалом, за словами власників туристичного житла, що опинилаися в окупації, кількість відпочиваючих у Кирилівці та на Арабатській Стрілці можна оцінити на рівні 1-2% від завантаження минулих років. При цьому, у випадку курортів Генічеського району, це здебільшого жителі Херсона та Нової Каховки, а у разі Кирилівки, Приморська та Приморського Посаду – жителі Мелітополя та Енергодару. Незважаючи на те, що ми не приймаємо заявки на бронювання житла в окупації, до нас періодично надходять запити у вайбер та інші месенжери. Тому хоча б загалом, але ми можемо оцінити реалії попиту та обстановки на окупованих курортах», – прокоментував динаміку попиту на відпочинок в окупації представник служби бронювання «Море 24» Олександр Мостовий.

У той же час, у моменти погіршення обстановки у прилеглих містах, наприклад, під час «бавовни» та «селітри» на військових базах рашистів, на курорти Азовського моря суттєво збільшився потік вимушених переселенців. Тобто людей, які вважають за краще перечекати період активних військових дій осторонь потенційних артилерійських поєдинків, але поки що не готові евакуюватися на підконтрольну Україні територію.

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

Звичайно ж, багато жителів зони окупації воліють поїхати на умовний відпочинок до Кирилівки та Арабатської Стрілки, щоб бути подалі від потенційних активних бойових дій. Особливо це стосується Енергодару та Нової Каховки. І можливо, в чомусь вони мають рацію, але безпека «відпочинку» на захоплених рашистами територіях, як мінімум, умовна. Одне залишається незаперечним фактом — після кожного прильоту «HiMars» до тієї ж Нової Каховки постояльців у готелях курортів Азовського моря стає більше.

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

В результаті, на сьогоднішній день, за даними наших джерел, до ¾ всіх «відпочиваючих» окупації належать до цієї категорії попиту. Тобто фактично це переселенці, а не туристи.

«Загалом, починаючи з березня місяця Арабатська Стрілка, Генічеськ та Кирилівка розцінювалися багатьма біженцями як «тихі гавані». З одного боку, ці курорти знаходяться осторонь великих інфраструктурних об’єктів та інших зон підвищеної уваги з боку загарбників. З іншого боку, в межах зони окупації росіяни поки що не роблять настільки глибоких оглядів, як при виїзді на підконтрольні Україні території. У результаті, в випадку будь-яких загострень у великих сусідніх населених пунктах у Кирилівці та на Арабатці з’являвся потік клієнтів на «довге житло». Так само, ці курорти виявилися притулком для тих жителів Маріуполя, які втратили свої будинки. Цінник на житло, віддалене від моря на 1-2км, зазвичай знаходиться в межах 5000-8000 гривень на місяць, що можна порівняти з вартістю оренди квартири в місті – і саме даний тип клієнтів складає основу постояльців окупованих курортів», – пояснив ситуацію журналістам РБК-Україна головний редактор Кирилівка.Укр Євген Смельчаков.

При цьому окуповані курорти насправді складно назвати дійсно безпечними для життя і, тим більше, для відпочинку.

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

«Судячи з інформації, яка до нас надходить від місцевих жителів, що залишилися в зоні окупації, росіяни останніми днями завезли до Кирилівки багато одиниць ППО та комплексів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Багато хто з них розташований на центральних вулицях селища — фактично у приватних господарствах. А з огляду на те, що рашисти часто використовують комплекси С300/С400 для ракетних атак об’єктів, розташованих на підконтрольних Україні територіях, об’єкти ППО є вогневими точками. Тому про жодну умовну безпеку на території окупованих курортів навіть мови бути не може», – додав експерт в ексклюзивному коментарі нашому виданню.

Новини Дніпра: Як живе окупована Кирилівка

Таким чином можна констатувати факт, що сезон на курортах Азовського моря в окупації повністю провалився, але різке зниження популяції медуз дає надію на відносно швидке відновлення цих рекреаційних зон після деокупації.

Нагадаємо, що раніше видання «Новини Донбасу» опублікувало зведення морських курортів України, котрі опубліковали російські фашисти. У ньому також є підтвердження, що відпочинок в окупації часто закінчується плачевно.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Україна

Позначки: , ,

Поділитися: