Skip to content

Чому цвіте річка Дніпро: коментар екологів

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Новини Дніпра: Чому цвіте річка Дніпро

Цвітіння водойм зветься в науці евтрофікацією. Спричинено це передусім розвитком фітопланктону (синьо-зеленими водоростями). Водночас у воді є й велика кількість фосфатів, які і призводять до розмноження водоростей. А ще на їхнє розмноження впливає клімат, сільське, житлово-комунальне господарство (миючі засоби, пральні порошки), скидання неочищених стічних вод, зливова каналізація.

Окрім того, за словами заступника директора департаменту – начальника управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Ярослава Криська, упродовж 100 років наша головна водна артерія — річка Дніпро — перетворена на шість озер. Це призводить до того, що немає нормального стоку, водообміну, обміну киснем. А відтак — відбувається замілення деяких ділянок Дніпра і підвищення температури води внаслідок кліматичних змін.

«Щоб вирішити цю проблему, необхідно ухвалювати і впроваджувати комплекс заходів на загальнодержавному рівні. Зокрема, йдеться про модернізацію сільського та житлово-комунального господарства. На побутовому рівні — відмова від використання пральних порошків та миючих засобів, які містять фосфати. В рамках євроінтеграції нашої країни ухвалено низку програм, які мають реалізовуватися для покращення стану наших водойм. Водночас подібні заходи передбачені і муніципальною програмою екологічної безпеки та сталого розвитку м. Дніпра на 2021-2025 роки. Але, враховуючи події в країні, поки що немає можливості це зробити», — пояснив Ярослав Крисько.

Зі свого боку, співробітник КП «Центр екологічного моніторингу” Олексій Ангурець зазначив: «Загалом загрози для здоров’я мешканців немає. Водночас стан екосистеми річки Дніпро — незадовільний. Тому цією ситуацією потрібно займатися, враховуючи низку зобов’язань нашої країни щодо вступу до ЄС».

ГО “Підводні мисливці та рибалки” вже більше 7 років займається не лише очисткою річки Дніпро, а й боротьбою з браконьєрством та зарибленням водойми.

«Дніпро зариблюємо корисними видами риб (товстолоб, білий амур), які харчуються водоростями, зайвою рослинністю. Також за останні шість років дістали з дна водойми у межах міста близько 21 тонни сміття», — додав президент організації Валентин Левшин.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: