Skip to content

Медовий Спас 2022: традиції, заборони, продукти для освячення у церкві

Ксенія Куземко

Медовий Спас 2022

14 серпня відзначається свято Маковея, яке ще має назву медово-маковий Спас. З цього дня починається «Спасівка» або великий Успенський піст, який триватиме до 28 серпня (2 тижні) до свята Успіння Пресвятої Богородиці. В цей день прийнято відвідувати богослужіння та освячувати кошик продуктів, повідомляє кореспондент «Наше місто».

Що потрібно робити в цей день?

Пасічники в цей день повинні зібрати мед з вуликів і віднести стільники до церкви на освячення, після якого частину залишали собі, а іншу частину – підношення священикам.

У слов’ян була традиція, яка збереглася до сих пір – на Мокрий Спас потрібно було ходити до водойм і купатися в них всією сім’єю. Такий ритуал обіцяв міцне здоров’я і благополуччя на весь рік. Примітно, що після Спаса на воді купатися в річках і озерах вже не можна – вода починає зацвітати і стає більш прохолодною.

На Маковія господині здавна збирали мак, освячували його в церкві і готували з нього булочки або пироги. У сучасному світі ця традиція також дотримується, але мак можна купити в магазині – від цього суть обряду не зміниться.

Медовий Спас для православних віруючих – привід сходити до церкви, після чого люди збираються вдома всією сім’єю і готують святкову вечерю. Сідають за стіл, читають молитви і дякують Богові, а потім кожен член сім’ї повинен загадати бажання і з’їсти ложку меду. Вважається, що тоді все, що ви задумали, обов’язково збудеться.

Що не можна робити на Медовий Спас 2022?

Крім традицій, у цього свята, як і у будь-якого іншого, існують свої заборони. Утримайтеся від наступних дій, щоб не розгнівати Бога:

  • не сваріться і не пліткуйте;
  • не працюйте в городі;
  • не прибирайте в будинку, не періть білизну;
  • не займайтеся рукоділлям;
  • не відмовляйте в допомозі нужденним;
  • не влаштовуйте гучних застіль.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: