У Дніпрі встановили унікальні меморіальні дошки

Людмила Сергиенко
    -
У Дніпрі встановили унікальні меморіальні дошки. Новости Днепра

9 травня у сквері ім. Тараса Шевченка, на вулиці Передовій,  зібралися жителі АНД району  на панахиду по загиблим у часи Великої Вітчизняної.  Після панахіди було  урочисто відкрито меморіальну дошку тим, хто творив Перемогу.

У Дніпрі встановили унікальні меморіальні дошки. Новости Днепра

Нові меморіальні дошки встановлені у сквері, унікальні тим, що на них викарбувані імена саме полеглих земляків колишньої козацької слободи Єлізавето — Кам’янки ( нині селища Фрунзенського). А це 190 імен реальних людей, що жили в АНД районі та  пішли на війну, лишивши вдома родини з двома-трьома, а то й чотирма дітьми.  Сквер пам’яті ще у середини 60-х створили саме місцеві жителі.

У Дніпрі встановили унікальні меморіальні дошки. Новости Днепра

У 2000-х силами місцевого активу ця місцина отримала «нове дихання»  — було встановлено танк Т-34-85, а згодом тут же перепоховали кілька десятків бійців, останки яких було знайдено в районі активних бойових дій у 1941 під Дніпром.  Тоді ж і встановили перші пам’ятні плити. Ідея увічнити пам’ять тих, хто родом з цієї місцини і  встановити історичну справедливість та виписати поіменно, земляків, практично – сусідів, спала на думку журналісту Леоніду Безуглому.

У Дніпрі встановили унікальні меморіальні дошки. Новости Днепра

Відтоді – три роки тому, і було розпочату кропітку працю по збору інформації. Аби встановити імена загиблих героїв ентузіасти працювали з архівами, опитували сусідів-родичів, звіряли отриману інформацію із «Книгою пам’яті». Коли силами громади було зібрано і перевірено інформацію  по загиблим воїнам, стало питання увічнення їхніх імен.

Місцеві активісти, що опікуються сквером та збирали інформацію по іменам героїв,  не одноразово зверталися до адміністрації Амур-Нижнідніпровского району з проханням профінансувати встановлення нових меморіальних дощок, чи хоча б навести лад у сквері Пам’яті, — а саме зняти стару потріскану фарбу та пофарбувати наново, — усі прохання були проігноровані. Натомість громадська ініціатива дістала підтримки групи депутатів Руслана Вишнивецького, Олега Григорука, Василя Губерта та заступника мера Олександра Сидоренка.

Так спільним коштом, ( на створення меморіалу  витрачено 64 тисячі гривень ) було зроблено  й установлено меморіальну дошку з іменами 190 героїв, колишніх жителів нинішнього АНД — району. Встигли до цієї річниці Вшанування пам’яті жертв другої світової війни.

Поделиться: