Як у Дніпрі борються з рекламою наркотиків на фасадах будівель

София Танченко
    -
Як у Дніпрі борються з рекламою наркотиків на фасадах будівель. Новости Днепра

Інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради проводить систематичну роботу з виявлення реклами наркотиків та інших написів на фасадах будівель у місті. Так, з початку 2019 року інспектори видали 596 приписів на очищення фасадів. За невиконання приписів було складено 89 адміністративних протоколів. До бюджету міста юридичні особи сплатили 41 тис. 735 грн, а фізичні особи 10 тис. 370 грн штрафів. Про це під час прес-конференції 11 квітня повідомив начальник Інспекції з питань благоустрою Руслан Мороз.

Як у Дніпрі борються з рекламою наркотиків на фасадах будівель. Новости Днепра

«За станом фасадів повинен стежити балансоутримувач. Наприклад, якщо це будинок, у якому створено ОСББ, то воно й відповідальне за стан фасаду. Якщо це міська будівля, наприклад, якогось комунального підприємства, то відповідати за фасад повинне КП. Така сама ситуація і з приватною власністю тощо. Інспекція видає приписи на власників або балансоутримувачів будівель, де з’являються такі написи. У власників є певний термін, за який вони повинні усунути недоліки. Якщо вони цього не роблять, то інспекція вимушена складати адміністративний протокол. Далі адміністративна комісія встановлює розмір штрафу: для фізичних осіб – від 340 грн до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 грн до 1700 грн», – зазначив Руслан Мороз.

Щоб прибрати написи, які з’являються на огорожах, парапетах тощо, в комунальному підприємстві, що підпорядковане інспекції, мають спеціальне піскоструменеве обладнання.

«Завдяки цьому обладнанню можна стерти написи з будівель. Вже були виконані роботи на Січеславській Набережній, Фестивальному причалі, в районі Центрального мосту, біля пам’ятника Маргелову, на Набережній Перемоги, вул. 6-ї Стрілецької Дивізії, а також по всьому проспекту Дмитра Яворницького та на прилеглих до нього територіях. Але на щойно пофарбованих фасадах застосовувати цей метод не можна, бо напис знімається разом із фарбою. Тож ми шукаємо компанію, яка зможе підбирати фарбу та відновлювати фасади. А у разі, якщо балансоутримувач самостійно не прибав напис, він сплачуватиме за роботу цього підприємства на його будівлі», – додав начальник Інспекції з питань благоустрою.

Зі свого боку експерти зазначають, що останнім часом спостерігається значне покращення зовнішнього вигляду міста. Дніпро стає більш зручним і комфортним.

Як у Дніпрі борються з рекламою наркотиків на фасадах будівель. Новости Днепра

«Ми бачимо, що в Дніпрі розпочато впорядкування зовнішньої торгівлі, ведеться активна боротьба з незаконними МАФами, наливайками, пунктами прийому металу. Здійснюється реставрація фасадів історичних будинків у центральній частині міста, актуалізоване питання покинутих будівель, які перебувають у занедбаному чи напівзруйнованому стані. А зараз розпочалася активна боротьба з написами на фасадах, парканах, інших об’єктах, зокрема тими написами, що є рекламою наркотиків. Усе це свідчить про те, що муніципалітет не просто декларує свої наміри, а вживає конкретних заходів для вирішення цих питань», – підкреслила кандидат соціологічних наук, член Соціологічної асоціації України, експерт у сфері регіонального та міського розвитку Надія Міхно.

Нагадаємо, на останній сесії Дніпровської міської ради, яка відбулася 20 березня, з ініціативи мера Бориса Філатова заснували муніципальні винагороди тим, хто допомагатиме виявляти вандалів і наркоторговців.

Поделиться: