У Дніпрі підприємців навчатимуть користуватися дизайн-кодом міста

Ростик Петровский
    -
У Дніпрі підприємців навчатимуть користуватися дизайн-кодом міста. Новости Днепра

Дніпро став першим містом в Україні, де офіційно врегулювали розміщення зовнішньої реклами. Міська рада наприкінці 2018 року затвердила рішення № 1250 «Принципи візуальної організації розміщення рекламних засобів, вивісок і табличок на фасадах будівель м. Дніпра». Ці принципи стали частиною проекту зі створення сучасного та автентичного дизайн-коду для міста, розробити який поставив завдання міський голова Борис Філатов. До напрацювання згаданих принципів долучилися профільні фахівці – архітектори, дизайнери, юристи, виробники візуальної продукції. Проект був у відкритому доступі й обговорювався зі всіма зацікавленими сторонами, зокрема замовниками й виробниками реклами та громадою.

У Дніпрі підприємців навчатимуть користуватися дизайн-кодом міста. Новости Днепра

«Кожен охочий міг ознайомитися з проектом та внести свої пропозиції. Відбувся відкритий діалог, який засвідчив прозорість і зрозумілість процесу. Також важливим є те, що принципи створювали не чиновники та держслужбовці. На їхню розробку не були витрачені бюджетні кошти. Впорядкування зовнішньої реклами має не рекомендаційний, як в інших містах, а обов’язковий характер», – сказала під час прес-конференції 4 квітня кандидат соціологічних наук, член Соціологічної асоціації України, експерт у сфері регіонального та міського розвитку Надія Міхно.

За її словами, запровадження згаданих принципів є вигідним для всіх. Замовники реклами розуміють, що, як і де можна розміщувати. Виробники отримали конкурентне бізнес-середовище, а громада тепер бачить, хто працює за правилами та як місцева влада контролює їхнє виконання, наскільки прозоро все це відбувається.

У Дніпрі підприємців навчатимуть користуватися дизайн-кодом міста. Новости Днепра

«Сам же Дніпро нарешті має змогу відродите своє архітектурне обличчя, повернути втрачений історичний, культурний та естетичний вигляд. Це позитивно позначиться на рівні комфорту в місті та його туристичній привабливості», – наголосила експерт.

Щоб усі зацікавлені зрозуміли, що таке дизайн-код міста, принципи як його невід’ємна частина, навіщо вони потрібні та як їх правильно тлумачити й застосовувати, 9 квітня, о 15:00, у приміщенні I сoworking hub (просп. Д. Яворницького, 3) відбудеться практичний воркшоп. Це – ще один майданчик для діалогу між містянами, бізнесом, чиновниками та профільними фахівцями.

«Під час воркшопу роботу поділимо на теоретичну та практичну частини. Упродовж останньої на прикладах показуватимемо й розповідатимемо про правильне та неправильне розміщення рекламних вивісок, табличок та інших засобів. Крім того, слухачам роздаватимемо спеціальні брошури, у яких стисло викладені основні принципи розміщення зовнішньої реклами. Запрошуємо всіх, особливо підприємців, долучитися до воркшопу. Наше головне завдання – щоб усім і все було зрозуміло в цьому процесі», – розповів головний художник Дніпра Сергій Білопольський.

У Дніпрі підприємців навчатимуть користуватися дизайн-кодом міста. Новости Днепра

У заході також братимуть участь представники департаменту торгівлі та реклами міської ради, на який покладено контроль за належним розміщенням візуальних рекламних засобів.

«Серед іншого розповідатимемо, як їх узаконити, про перевірки, приписи, складання адмінпротоколів щодо підприємців-порушників, демонтаж тощо. Інформаційна робота з цього питання проводиться вже не перший місяць. Інспектори надають приписи тим, чиї рекламні засоби не відповідають затвердженим принципам. Є ті, хто дослухається й виправляє свої помилки. Наразі переходитимемо до активної фази складання адмінпротоколів і демонтажних робіт. Це стосується тих, хто не хоче виправлятися самостійно. Ми повністю відкриті до діалогу», – додав директор департаменту Андрій Пильченко.

Поделиться: