Skip to content

Рынок труда в Украине: какие специалисты не могут найти работу во время войны

Валерия Доброта

Новини Дніпра: Ринок праці в Україні - Наше Місто

Зростання рівню безробіття через закриття підприємств та скорочення персоналу від початку війни потягло за собою підвищення активності українців у пошуку роботи. Частіше почали шукати роботу й ті спеціалісти, які не втратили роботу, проте стикнулися зі зниженням заробітної плати. Майже в усіх професійних сферах протягом кількох останніх місяців відбувається збільшення кількості резюме. Не зважаючи на поступове відновлення ринку праці після повного падіння на початку війни, динаміка збільшення пропозицій роботи не встигає за зростанням пошукацької активності. На всіх бажаючих знайти роботу не вистачає вакансій. Конкуренція на робочі місця продовжує зростати, повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на grc.ua

Найбільше зацікавлені у пошуку роботи спеціалісти, які лише починають свій кар’єрний шлях та студенти. Водночас ці пошукачі стикаються з найвищою конкуренцією на робочі місця. В середньому, на одну вакансію претендує 23 фахівця без досвіду роботи.

Сфера продажу демонструє відчутні темпи відновлення. Частка цих вакансій у загальній структурі ринку праці поступово зростає. Тому, не зважаючи на високу динаміку збільшення резюме спеціалістів ритейлу й менеджерів з продажу та підвищення показників відгуків на існуючі вакансії, рівень конкуренції серед цих спеціалістів залишається відносно невисоким. На одне робоче місце у сфері продажу претендує в середньому не більше 3 осіб.

Активно шукають нову роботу також бухгалтери, адміністративний персонал, представники сфери маркетинг, реклама та PR, працівники сфери виробництва та сільського господарства, спеціалісти транспорту й логістики, а також будівельники. Резюме всіх вище названих професій складають десятку сфер з найбільшою активністю пошукачів.  

З найбільшими проблемами у працевлаштуванні стикаються спеціалісти сфери закупівель, домашній персонал, працівники сфери інсталяція та сервіс, юристи, спеціалісти сфери туризм та HoReCa, страхувальники, науковці та освітяни, працівники сфери видобуток сировини та спеціалісти автомобільного бізнесу. Для них досі відкривається найменша кількість вакансій.

Новини Дніпра: Ринок праці в Україні - Наше Місто

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у вересні 2022 року.

Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра, Украина

Метки: 

Поделиться: