Skip to content

Справа ПриватБанку: брати Суркіси програли суд Порошенку та Гонтаревій

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Справа ПриватБанку: брати Суркіси програли суд Порошенку та Гонтаревій

Брати Суркіси програли Петру Порошенку та Валеріі Гонтаревії у справі стосовно ПриватБанку. Лондонський суд відмовим їм у позові. Таким чином провалилася спроба скомпрометувати націоналізацію банку і стягнути з України 350 млн доларів. Про це розповів адвокат Ілля Новіков. Повідомляє «Наше місто» з посиланням на Європейська Солідарність .

Він також зауважив, що співробітники українського МЗС намагалися ввести Лондонський суд в оману. Вони надіслали офіційний лист про те, що Україна в особі МЗС відмовилась від державного суверенного імунітету за цим позовом.    

Якби суд визнав цю версію, в кінцевому рахунку платити 350 мільйонів доларів плюс відсотки довелося б з бюджету України. Тобто, відмова від імунітету має наслідки, що держава повністю приймає в іноземному суді на себе відповідальність за дії конкретних посадових осіб, – пояснив Ілля Новіков. 

Як повідомив Новіков, цей лист був підписаний паном Лук’яновим, який був виконувачем обов’язків державного секретаря МЗС. Проблема в тому, що «державний секретар» англійською може перекладатися як «secretary of state», і у сприйнятті англійських юристів це щось на зразок держсекретаря США.

Тобто якби у позивачів вийшов цей трюк з цим листом і з цим двозначним перекладом, справді у суду могло б скластися враження, що дійсно міністр закордонних справ України чи якийсь чиновник зі схожою посадою заявив про відмову від імунітету. Суд, на щастя, розібрався у всьому цьому. Це питання зняте, – зазначає Новіков.

Як зазначив адвокат Ігор Головань, НАБУ і СБУ повинні зайнятися цією справою і знайти відповідальних за цей замах суверенній імунітет України у цьому суді.

Я думаю, що НАБУ і СБУ мають всі підстави розпочати досудове розслідування з того приводу, яким чином, хто займався і хто відповідальний за цей замах, за спробу ввести в оману Британський суд і створити умови для позбавлення України суверенного імунітету в цьому суді, – говорить Ігор Головань.

Головань вважає, що спроба була невдалою завдяки активній і професійній позиції юристів, які представляли інтереси Порошенка і Гонтаревої в англійському  суді. А також завдяки професійності британського суду.

 Наслідком безпосередньо для Суркіса буде те, що йому доведеться обговорювати питання із компенсації судових витрат. Згідно англійського права це питання обговорюється окремо, воно не вирішується автоматично і в день винесення рішення. На даний момент ці витрати складають уже більше 2 мільйонів доларів, – зазначив Ілля Новіков.

Новіков нагадав, що так чи інакше, яка б з цих ліній не була пріоритетною для позивача,  – там задіяні і гроші, і рішення, які стосуються інтересів колишнього власника ПриватБанку Коломойського.

Категория: Новости Днепра, Новости политики Днепра

Метки: 

Поделиться: