Skip to content

Енергоефективність: Які програми та заходи запроваджують у Дніпрі

София Танченко

Наразі у Дніпрі діють дві програми з енергоефективності. Одна з них спрямована на впровадження заходів щодо економії енергетичних ресурсів у комунальних закладах та підприємствах міста, інша передбачає надання фінансової допомоги ОСББ та житловим кооперативам на заходи енергозбереження. Про це під час пресконференції 6 червня повідомила директор департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлія Павлюк.

«Крім чинних програм ми працюємо над впровадженням та реалізацією комплексного проекту модернізації вуличного освітлення в місті. Він передбачає заміну мережі вуличного освітлення протяжністю 2300 км, яка вже морально застаріла, не ізольована та місцями небезпечна. У рамках проекту також заплановано заміну старих ламп освітлення на led-лампи, заміну матеріалів на диспетчерському пункті, заміну дистанційного управління вуличним освітленням тощо. Ці заходи сприятимуть значній економії енергоресурсів у місті», – сказала вона.

Зі свого боку, депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів та місцевого самоврядування Артем Хмельников додав, що за останні два роки у Дніпрі успішно реалізують низку енергоощадних заходів та програм, які демонструють хороші результати.

«Два роки тому ми провели переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку, отримали транш, виконали підготовчі роботи та тендерні процедури. Завдяки цим діям у 84 дитячих садках та школах міста вже ведуться роботи з утеплення покрівель та фасадів, заміни вікон, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо. Крім цього, за дорученням міського голови ми ведемо перемовини з банком щодо збільшення фінансування на 10 млн євро. Ці кошти дозволять нам реалізувати аналогічні заходи щодо поліпшення енергоефективності у ще майже 60 школах та дитячих садках міста наступного року», – розповів Артем Хмельников.

Щодо глобальніших дій, то Дніпро наразі є учасником міжнародної програми, спрямованої на розвиток галузей енергозбереження та протидії зміні клімату.

«Із 30 травня по 5 червня у Дніпрі провели ряд заходів у рамках європейського тижня сталого розвитку. У них взяли участь мешканці міста, зокрема наукова спільнота, молодь, громадські організації та комунальні підприємства. Під час заходів обговорювали досягнення та напрямки енергоефективної галузі, які розвиваються у нашому місті», – зазначив директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.

Він також зауважив, що Дніпро долучився до ініціативи Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади у добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.

«Таким чином, ми взяли на себе зобов’язання зменшити викиди шкідливого газу СО2 цього року на 30%. У рамках заходу між міською владою та ДТЕК було підписано меморандум, завдяки чому на 10-му енергоблоці встановили нові очисні споруди. У місті стало легше дихати», – підсумував Олег Семенко.

Категория: Новости Днепра

Метки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: