![Вопрос к «НМ»: как возместить ущерб в случаи затопления квартир?Новости Днепра.](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2017/12/1371659488_muzhik.jpg)
«Наше місто» відповідає на актуальні питання дніпрян.
«Нашу квартиру затопили. Як нам отримати відшкодування збитків?»
– Досить часто трапляються випадки затоплення в багатоквартирних будинках. Причиною можуть стати незакритий кран, поломка пральної або посудомийної машини, проблеми з внутрішньобудинковими комунікаціями. Оскільки ви не вказали причину затоплення, надаємо покрокову інструкцію, як захистити свої права, залежно від того, що стало причиною НС.
Якщо причиною затоплення стала поломка побутової техніки, то відповідальність за завдану шкоду несуть сусіди. У разі проблем з внутрішньобудинковими системами подачі води претензії можна пред’являти ЖЕКу або ОСББ. Крок перший — фіксація збитків. Необхідно провести фото- та відеофіксацію затоплення.
Крок другий — документальна фіксація. Необхідно написати заяву в ЖЕК або ОСББ. На підставі звернення фахівці компанії повинні скласти акт із зазначенням причин затоплення. Також представники балансоутримувача складають дефектний акт із зазначенням пошкоджень. Документи повинні складатися в присутності винуватця аварії, якого необхідно попередити рекомендованим листом про час і місце проведення робіт.
Крок третій — оцінка збитку. Для цього варто запросити незалежних експертів. Роботи потрібно проводити через кілька днів після затоплення. Фахівці оцінюють вартість ремонту, будівельних матеріалів і складають про це акт.
Крок четвертий — ремонтні роботи. Ремонтувати квартиру або усувати сліди затоплення можна тільки після оформлення всіх документів, що свідчать про аварію.
Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: Вопрос к «НМ»