Skip to content

У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю

Шумская Елизавета

Шумская Елизавета

Вчора, 8 жовтня, настав останній день Першого Всеукраїнського театрального фестивалю «Феєрія Дніпра». Завершився він не самою оптимістичною виставою. Це була «Веревка» М. Хейфеца у постановці заслуженого діяча мистецтв України Олексія Лисовця в Київському Театрі на лівому березі Дніпра. П’єса незвичайна формою, можна сказати, абсурдистська, хоча чи не є абсурдом дуже часто саме наше життя?

Побудована вона неординарно: дія весь час переноситься з кабінету психіатра до залу суду над підлітком, який вбив лікаря. А ще — якийсь «консультант» чи ведучий весь час розповідає нам то про танець джигу, який мимоволі виконують повішені, то про мотузку. І тільки у кінці все це збирається докупи і стає зрозумілим що до чого: і що вбив підліток саме того психіатра, і за що, і яке йому призначили покарання. Та дивитися це не нудно, бо як сказав сам автор, це «похмура комедія з життєрадісним фіналом». Правда, гумор тут часом чорний, адже хоч у підлітка все склалося добре: він залишився живим, і навіть усі вміння, які вселяв у нього психіатр і які виявилися обманом, після «повішення» дивним чином у нього проявилися. А от самому лікарю не пощастило, тільки на його покинуту могилку колишні пацієнти поскидали усі атрибути, з допомогою яких він їх лікував. Кожен з цих пацієнтів уособлював собою певні вади суспільства: один готовий вбити сусіда за неправильне паркування, або надто галасливих дітей, інший смертельно ненавидить усіх «не тієї» національності чи кольору шкіри, у дамочки надто дратуючі проблеми з чоловіками, у невпевненого у собі підлітка – з товаришами… Отже, незважаючи на комізм деяких ситуацій, в цілому картина виходить дуже сумна, адже й лікарю доводилося вдаватися до обману, щоб допомогти своїм пацієнтам.

Ця вистава про людську природу, безкінечну складність людської свідомості і парадоксальність світосприйняття. Тому вдосталь насміявшись, публіка все ж таки буде потім «додумувати» побачене, і, може, щось змінювати у собі.

Оскільки це було закриття фестивалю, вечір закінчився урочистостями. Разом з вітанням від народного депутата України, голови Всеукраїнського об’єднання жінок-депутатів Оксани Білозір надійшла звістка про нагородження премією у три тисячі гривень наймолодшої актриси — Юлі Крюкової, виконавиці ролі Дарусі у дитинстві у виставі «Солодка Даруся» Івано-Франківського академічного театру ім. І.Франка. Голова облради Гліб Пригунов, під патронатом якого проходив фестиваль, і який, до речі, сам передивився усі вистави, повідомив, що успіх фестивалю привів до рішення у листопаді 2018 року провести його вже вдруге. Нині він був пов’язаний з 90-річчям Дніпровського академічного театру драми та комедії, а наступного року у жовтні святкуватиме своє 100-річчя Дніпровський академічний український музично драматичний театр ім. Т.Шевченка. Художній керівник театру драми і комедії народний артист України Жан Мельников урочисто передав естафету директору театру ім. Т.Шевченка заслуженій артистці України Оксані Петровській.

Тетяна АБРАМОВА

У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія Дніпра У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія Дніпра У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія Дніпра У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія Дніпра У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія Дніпра

Категория: Архив, Новости Днепра, Новости Культуры Днепра

Метки: 

Поделиться: