Для демобілізованих учасників АТО проводять безкоштовні курси з айкідо
Гармонія рухів і дихання, злагодженість тіла й розуму, повна відмова від особистих амбіцій – така філософія айкідо. Японське бойове мистецтво опановують бійці АТО.
Учасник АТО Сергій Мудрук про айкідо читав тільки у книгах. Тепер вирішив на практиці осягнути філософію японського бойового мистецтва.
— Давно хотів зайнятися цим видом єдиноборств. Побачив оголошення про набір в групу – вирішив спробувати. Тренуюся три місяці, подобається. Для моїх фізичних можливостей саме те, що треба. Отримую гарний настрій та релаксацію, – посміхається боєць.
Демобілізований Сергій Костиль займається важкою атлетикою. Тепер серед його спортивних вподобань ще й айкідо.
— Почув, що оголошено набір на курси з айкідо. Вирішив спробувати. І в мене вийшло. Тепер працюю над собою, розвиваюся. Спасибі велике, – говорить Сергій Костиль.
В айкідо немає ні переможців, ні переможених, не прагнуть титулів і кубків. Тут інші пріоритети. Рухи прості й позбавлені агресії, спрямовані не на атаку, а на захист. Тіло максимально розслаблене, а розум – напружений.
— Слово «айкідо» складається з трьох ієрогліфів. «Ай» – це гармонія, «кі» – дух, «до» – шлях, – розказав президент Дніпропетровської обласної федерації айкідо Ігор Снітівкер. – Японське бойове мистецтво максимально гармонічне, культурне, цивілізоване й ефективне. Його комфортні умови якомога краще підійдуть учасникам АТО. Ми не створювали для демобілізованих окремих груп. Хлопці займаються разом з усіма, але в них є індивідуальний інструктор.
Тренування у демобілізованих інтенсивні – по дві години тричі на тиждень. У технічному арсеналі – захвати, кидки, маневрування та відходи, атакуючі прийоми відсутні.
Набір на курси з айкідо триває. Записатися на тренування можна будь-коли в Центрі допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській ОДА за адресою: проспект Поля, 1 (колишній проспект Кірова), перший поверх.