Skip to content

Майже 20 яхт все готуються стартувати з Дніпра

Екатерина Крылова

Екатерина Крылова

Півтисячі кілометрів, сім діб у дорозі, старт – у Дніпрі, фініш – в Одесі. Підняти вітрила готується регата «Козацький шлях». Хоча до неї ще п’ять місяців, взяти участь у масштабних змаганнях уже забажали майже 20 яхт із Дніпра, Запоріжжя, Кременчука. Мандри присвятять Дню Конституції України.

Це буде друга грандіозна подорож місцями козацької слави, яку організовує команда Валентина Резніченка. Цьогоріч вона буде масштабною, і на Дніпрі замайорять вітрильники з усієї України. Організатори обіцяють: це буде не просто подорож, а спортивне змагання.

«Регаті, що проходить шляхами запорізьких козаків, – не один рік. Та традицію перервала війна на Донбасі. Оновлені вітрила регата підняла у 2016-му. Цьогоріч вона вийде за межі Дніпра і збере десятки яхт з різних куточків України, які змагатимуться на швидкість. Підготовка – у розпалі, запрошуються всі бажаючі», – розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Танго», «Мамай», «Меридіан», «Бригантина», «Надія», «Ісіда» «Косатка», «Мусон», «Міс Оле» – уже є перші бажаючі взяти участь у козацькій регаті-2017.

Регата відшвартується опівдні від фестивального причалу Дніпра у День Конституції України – 28 червня. Попереду у яхтсменів буде півтисячі кілометрів по Дніпру, Дніпро-Бузькому лиману та Чорному морю.

Перегони розбиті на шість етапів. У кожному визначатимуть трійку найкращих і вручатимуть їм вимпели.

Спортивний шлях пролягатиме через Запоріжжя, Нікополь, Каховку, Херсон. Фінальний 60-кілометровий ривок – від Очакова.

Підсумують змагання і назвуть імена переможців 5 липня в Одесі.

Яхтсмени подорожуватимуть історичними шляхами запорожців: вшанують пам’ять отаманів Івана Сірка та Костянтина Гордієнка, зустрінуться із козаками сучасності, завітають до чорноморських військово-морських баз.

До участі запрошуються всі, кого приваблюють паруси та безкрає море. Реєстрація за телефонами: (066) 240-67-80, (067) 637-09-29 або електронною поштою: [email protected] Проходження дніпровських шлюзів для учасників безкоштовне.

Організатори регати «Козацький шлях» – ДніпроОДА, Дніпровський міський клуб крейсерських яхт, Січеславське крайове козацтво та міська федерація вітрильного спорту.

Категория: Новости Днепра

Метки: ,

Поделиться: